Aristotelés

Existuje objektivní pravda?

Co to je pravda? Všem philosophus naturalis je jasné, že pravdu můžeme neustále zkoumat, opakovat pokusy, ale nikdy si nemůžete býti jisti onou veritas. Ale poté tu jsou věci morálky, toho, co denně pozorujeme. Kupříkladu, má Ukrajina pravdu v tom, že má právo se bránit? Ano, může to znít impertinentně, ale zamyslete se. Inu, když si na to odpovíte, máte vůbec pravdu? A jak si to ověřit? Stačí, aby se shodla většina? A menšina se musí smířit s tím, že vidí nepravdu? Jak a čím pravdu vnímáme? Existuje alespoň na něco pravda? Anebo nic nemůže být absolutně pravdivé?

Odpovědi
OSHO

Pravda to je pravidelnost k; času, prostoru, subjektu, objektu, vědě, ideologii atd. někdy pravidelnost trvá jednu sekundu a jindy trvá miliardu let, jsou pravidelnosti, o kterých nikdo nepochybuje jako je třeba; kauzalita, protiklady, gravitace, logika atd.

elkon

Další magor na obzoru.

Kryšpín

Je univerzální pravda kterou velmi často hlásá panstvo a prostý lid to zbaští v různých státech světa.

led

Objektívne vo svojich tvrdeniach máte pravdu. Ale v skutočnosti, v zmysle odpovedí na vašu otázku, k pravde sa ešte len budeme musieť dopracovať s prirodzeným prírastkom odpovedajúcich. Ale budú mať pravdu? Alebo sa len tak, aby sa nepovedalo, priklonia k jednej strane, bez ohľadu na tú skutočnú pravdu?

EKSOT123

Nejen na něco, ale skoro nebo nejspíš úplně na všechno existuje objektivní a přesná pravda.