Rokio

Existuje nerozbitné zrcadlo? Lze pořídit zrcadlo, které nejde rozbít?

Pokud takové není, lze pořídit zrcadlo, které je velmi odolné a jde rozbít těžko?

Ptám se, protože uvažuji o koupi dárku pro jednu svoji příbuznou.

zdroj obrázku: pixabay.com – hjrivas

Odpovědi
Kepler

Ano, existují nerozbitná zrcadla převážně pro venkovní použití, třeba jako dopravní, k bazénům, pro děti apod. Reflexní vrstva se dá napařit v podstatě na každý transparentní materiál, nejčastěji to bývá akrylát. Taky se používá vysoce leštěný nerez. Možná existují provedení i pro domácnost, ale tak dalece jsem to nezkoumal. Asi bych měl, protože každé ráno riskuju jejich prasknutí, když se do něj podívám. Pohledej zde: https://search­.seznam.cz/?q=ne­rozbitn%C3%A9+zrca­dlo&oq=nerozbit­n%C3%A9+zrcadlo&sou­rceid=szn-HP&sgId=z0EM_MIbp-9NzAPALvJ0RFwok­nzoTSmizGqjYG­ZikL%3D%3D&thru­=&su=&aq=

Drap

Ano , existuje. Kovová zrcadla jsou jen obtížně rozbitelná. Nedostatkem je vyšší cena a většinou se musí nechat zhotovit na zakázku.

dubraro

Existuje. Například vyleštěný nerezový plech. Tak jsou udělána zrcadla na křižovatkách.