Existuje nějaký způsob, jak si rychle vzpomenout, kam jsem co dala?

Ztratila jsem externí disk a na něm jsem měla potřebné informace, které nyní potřebuji přetáhnout do počítače.. ještě nedávno to leželo na mém stole, ale najednou, když to potřebuji, tak jako kdyby se to do země propadlo a vůbec to nemohu nikde najít a ani si vzpomenout, kde jsem to naposledy měla nebo viděla.. :( Nevíte nějaké způsoby, jak si vzpomenout, nebo kde nejčastěji hledat a tak?
Doplňuji:
badisko – zajímalo by mě od čeho tu je blokace, když i tak se mi tu pořád můžeš ozívat =.="
Každopádně, právě když tu mám bordel, tak vše najdu snáz, jakmile to někam uklidim, už to nenajdu…úklid je pro zbabělce, mistr ovládá chaos ;) a holt já to porušila a disk jsem uklidila… no a bylo to v háji

Nejlepší odpověď
BANAN93

no tak třeba elektroniku na tu jsem pořádný ,,,,, ale klíče atd. je neslepší si vzpomenout kde naposled jsem je měl v ruce......a od tamtud začít pátrat...... pro oživení paměti si tu věc můžete představit a štípnout se :D , nebo vykouknout na čerstvý vzduch prý tam lépe funguje mozek
Doplňuji:
nejhorší je když hledám jak vůl, ptám se všech doma (nikdo nic) ještě mi řeknou že jsem bordelář, pak to najdu někde kam jsem to já nedal a někdo z nich si vzpomene, že to tam přendal

Další odpovědi
ten který je

Udělej si uzel na kapesníku.:-)

bolak

Rozpomenout se kdy přesně si ho viděla na posledy a co přesně ses chystala dělat. Já taky furt něco hledám, třeba klíče a všichni se mně smějou protože vždycky chodím zamyšleně po bytě a opakuju si nahlas „kdybych byl svazek klíčů, kam bych se schoval?“ Je to prý někdy taková sranda, že mi ty věci schovávaj lidi schválně. No, taky je dobrý neomezovat se jen na pravděpodobný místa výskytu. Jednou sem hledal mobil a našel sem ho v lednici. Kde asi tak bude, jsem si uvědomil až ve chvíli, kdy jsem stál u nabíječky se sklenicí marmelády v ruce a otáčel jí dokola v domění že najdu otvor pro připojení konektoru. Takže projít všechny pokoje, od okna až ke dveřím a dívat se úplně všude. Ve svým pokoji sama, v ostatních můžeš požádat o spolupráci i ostatní bytový parazity a vytvořit rojnice.

badisko

kdyby to nekdo vedel tak si to necha patentovat …no jinak vzdycky pomuze nebyt bordelar…!!!a to zvlaste u holek je dost smutne…
Doplňuji:
co to povidas tahle reakce by byla na kazdeho ty mas proste jem smulu ze te nemam rad a mam na tebe svuj nazor…ja jsem drzej i na jine uzivatele …tak si moc nefandi…!!:-)…a zase mic spotneho jsem nerekl …sama jsi pak priznala ze jsi bordelarka tak co..

redy

já zase všecko musím dát na místo, jakmile to nechám jinde nenajdu to, no jak píče Banan93 musím jít zpětně 🙂
Doplňuji:
pardon: píše

Mc Merkurion

začni hledat něco jinýho a třeba to najdeš,mě to pomáhá

pizlicka

hod to za hlavu,moc intenzivne o tom premyslis.a druhy den se k hledani vrat.jen tak,nenucene.

venkovan

Zásadní pravidlo pro najití položených věcí je udržovat nepořádek. V tom má inteligentní člověk přehled, protože jak je známo, pořádek je pro blbce.
Další pravidlo je, že to chce klid – ono to vyplave.
Jestli jsi ho ještě nenašla, tak se podívej z jiného úhlu a nebo jdi spát.

Kamionacka09

Kdyby sis koupila novy tak ho urcite najdes to je zakon schvalnosti a jinak me pomaha kdyz to necham bejt a prestanu neco hledat a ono se to pak objevi kdyz to prave zdrovna necekam.

anonym

Existuje jediná spolehlivá metoda:
Začít zoufale hledat něco jíného. Já vždy velice rychle najdu to, co jsem hledal minule.

briketka10

já když něco hledám, tak musím přešlapovat,
ale někdy je toho přešlapování až moc 🙂

nebo si někdo dělá srandu přešlápni si !
stojíš si na vedení a to se taky zasměju :))

Sůwa

Uzel na kapesníku mi připomněl roztomilou příhodu : kamarád měl něco přinést a aby nezapomněl, udělal si uzel na kapesníku. Druhý den samozřejmě nic nepřinesl a když jsme se ptali jak mohl zapomenout povídal :" no jo, manželka říkala, že musela rozvazovat uzel, když dávala kapesník do pračky". Takže tohle asi stejně moc nepomůže 🙂