Kody

Existuje nějaký zajímavý simulátor burzy?

Existuje nějaký zajímavý simulátor, pokud možno zdarma, kde bych si mohl zkusit, jak funguje burza? Nepotřebuji nic úplně propracovaného, pracovat na burze se nechystám. Vygooglit jsem se to pokoušel, nic rozumného jsem nenašel.
Děkuji za případnou odpověď.

Nejlepší odpověď
jpau

Stáhni si a nainstaluj si metatrader, najdi si nějakého brokera, který obchoduje akcie (zkusil bych hodit do google něco jako „metatrader stocks broker“ – tedy podle toho co budeš chtít obchodovat – akcie, komodity, měnové páry, …) otevři si u něj demo účet (to je zadarmo) a hraj si. Budeš mít v podstatě reálná obchodní data a reálný obchodní nástroj.

Pokud chceš něco Českého tak si můžeš otevřít demo účet např. u „Fio eBroker“ – zase to je heslo do google, opět si tam můžeš hrát na skutečných datech a opět zadarmo jenom je to nepohodlné (ale kdyby jsi chtěl skutečně začít „na ostro“ tak docela rozumné do začátku).

Bav se.