dust8

Existuje nějaký vyhledávač knih, které má hlavní knihovna v ČR ze které lze poslat knihu do jiné knihovny k zapůjčení?

Nejlepší odpověď
Drap

Knihovny mají nějaký svůj systém. U nás v nevelkém městečku jsem kdysi sháněl nějaké knihy a knihovnice je sehnala v Univerzitní knihovně v Olomouci a zapůjčila mi je. Podařilo se, právě tomu systému.

Další odpovědi
Pepa25

Co vím, tak existuje Souborný katalog ČR – viz odkaz. Přeposílání do jiných knihoven asi ne …

Zdroj: https://www.cas­lin.cz/caslin/o-nas/co-je-souborny-katalog-cr

Kelt

Někdy stačí zadat klíčová slova a systém ti vypíše příslušné knihy. A když není v místní knihovně, tak ho knihovna za poplatek objedná.

aliendrone

Třeba Městská kihovna v Praze takový systém má (mezi svými pobočkami), někdy ho využívám. Jediná nevýhoda je, že požadovaný titul přeposlaný na tebou žádanou pobočku rezervují velmi krátce, tuším jen 2 nebo 3 dny po odeslání e-mailu s upozorněním. :)