Avatar uživatele
Rančer

Existuje nějaký univerzální recept na spokojené a aktivní stáří? Kde hledat smysl pro podzim života?

Je něco všeobecně platné, co funguje na to, aby si člověk užíval aktivní a smysluplné stáří?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Drap před 782 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Obecný recept by byl uchovat si relativně dobré, neomezující zdraví a nepolevovat v ničem. Na plno se věnovat koníčkům zálibám, plnit si i třeba dětské sny. Ren recept je právě v tom stálém zápřahu, pokud nám to tělo dovolí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hard work

Myslím, že platí víceméně totéž, co pro všechny věkové kategorie.

Zdravý životní styl, pohyb, vztahy, koníčky a záliby, určitý životní klid a rovnováha.

Starší člověk může těžit z bohatých životních zkušeností a určitě moudrosti. Po fyzické stránce je asi nejlepší se snažit, co nejdéle udržovat v kondici.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Když se nedostaví nějaká nemoc nebo zdravotní omezení, vždycky se nějaká ta záliba najde. Někdo třeba ještě dál pracuje na nějakém nenáročném postu, já bych houbařil, podnikal horskou turistiku. Prostě jenom nesedět doma na prdeli a perlit v Odpovědích.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lotr2008

Já chodím na procházky, jinak jsem tedy jenom doma, mám vnoučata tak je hlídám. Navíc mám problémy s křečovými žílami. Ale je dobrý si udržovat mozek v chodu a nenechat ho zakrnět, což třeba dělám tím že jsem aktivní na tomto fóru a osvojuji si moderní technologie. Nejhorší je jít do domova důchodců, to je pak konečná

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek