Complex

Existuje nějaký údaj o tom, kolik asistovaných sebevražd bylo vykonáno v Německu?

Nejlepší odpověď
led

Je rozdiel medzi aktívnou asistovanou eutanáziou a pasívnou eutanáziou.

Aktívna asistovaná eutanázia je legálne možná vo Švajčiarsku, Belgicku, Holandsku, Luxemburgu a Švédsku.

„V Nemecku zákony připouštějí pasivní eutanazii, tedy zastavení péče zaměřené na umělé prodloužení života.“
Zdroj: https://euroz­pravy.cz/veda-a-technika/veda/77965-pravo-na-smrt-eutanazie-kde-je-asistovana-sebevrazda-povolena/