Kepler

Existuje nějaký program pro zpracování videa?

Měl by umět:

  • střih
  • zpomalení a zrychlení videa
  • vložit vlastní audio a záznam synchronizovat s hudbou. Např. pochodující jednotka na mou hudbu

Asi by mě dost bavilo vyrábět různé video koláže s vlastním audio doprovodem.
Doporučte, dík.

Odpovědi
JájsemRaibek

Ano a je součástí Windows. Windows media maker.

aliendrone

Ano a BYL součástí Windows > Windows movie maker. Později už pouze dodatečně stažitelný (jako volitelná součást Essential), dnes již nepodporovaný (tudíž z MS serverů nestažitelný), ale pouze od třetích stran. (Stahuj apod., )

Zplácat klip s ním šlo/jde snadno i bez předchozích zkušeností, ale je to microsoftí freeware, takže žádné zázraky nečekej, rozhodně s tím nedosáhneš toho co s profesionálními programy. Existují mraky takových softů (včetně freewarů), ale s nimi zkušenosti nemám. Koukni např. na https://www.sta­huj.cz/multime­dia/zpracovani_vi­dea/ a vyber si co potřebuješ (jen pokud to jde je sosej přímo ze stránek výrobce, tyhle třetí strany si do toho dodatečně dávají další bordel – typicky SW ze Slunecnice.cz je z tohoto hlediska zcela nepoužitelný, jako by nestačilo to, co implementují vývojaři)

Na druhou stranu přes všechna hrůzná negativa WMovieMaker právě díky jednoduchosti a intuitivnosti (včetně celkem dobrého průvodce tvorby videí) je pro úplného začátečníka (aby „si to vyzkoušel“) vhodný, takže bych ho i doporučil. Rozhodně na něj nebudeš čučet jak bukvice na gyndu, kdybys třeba sosnul Lightworks, Vegas či podobné programy. (které jsou navíc v základu více či méně omezeny funkcemi, pokud si nekoupíš ostrou verzi a ceny licencí jsou patřičně mastné)

Bože, z Keplera se nám stane DALŠÍ youtuber, chraň nás pánbůh a zlé pryč – už vidím jeho „tvorbu“ v barvách! ;) :D :D

kelley

Zrovna jsem náhodou narazil na tohle: https://shotcut­.org/ to by ti mohlo vyhovovat.

Edison

Ano, je jich spousta… Kapku mě překvapuje, že se ptáš právě Ty, Keplere. I tady je spousta dotazů s ještě více odpověďmi.

mosoj

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=st%C5%99ih%20vi­dea

Už rozumíš?

anonym

OPENSHOT, ten je dnes optimální – intuitivní, přitom funkčně nabitý, navíc zdarma … https://www.o­penshot.org/

Kepler

JájsemRaibek: to je jen primitivní přehrávač se základními funkcemi, to už VLC je lepší. Především ale neumí nic z toho, co jsem dal do popisu otázky.

JájsemRaibek

Tak zpomalit i zryhlit umí, střih také, vložit hudbu a tu natáhnout, zpomalit apod. taky umí. Chce si to pohrát a zkoušet.

Kepler

Jé. promiň, já si to splet s Windows media player. To vypadá nadějně, asi se na to mrknu.

Kepler

Edison: vůbec tvé odpovědi nerozumím. Chtěl bych tip na nějaký konkrétní program.

Kepler

mosoj: nerozumím, nikde tam nevidím odpověď na mou otázku. Čte vůbec někdo její popis?