Existuje nějaký druhý Columbo?

Mám na mysli seriál s „bezdomovcem“, který nepoužívá zbraně a neustále ztrácí věci – ustavičně se vrací a tím všechny otravuje, jakož i za pomoci dýmu… O žánr atp. mi již tolik nejde.
Doplňuji:
Columbo 2 jsem nikde nenašel. A svou otázku mířím obecněji – hledám jen podobný charakter.

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě neexistuje, jak tvrdí pedagog, literární vědec a spisovatel Michal Sýkora Autor: DENÍK/Jiří Beneš.

Columbo je unikátní

" Columbovi se vrah ukáže již na začátku příběhu. Narazil jste někde na podobný detektivní model?"

„Columbo je inspirován postavou vyšetřujícího soudce z Dostojevského románu Zločin a trest. Vyšetřovatel Porfirij Petrovič vytuší, že Raskolnikov je vrah. Začne ho psychologicky deptat a neustále rozkládá jeho osobnost zvědavými otázkami a narážkami. Nakonec ho přinutí k přiznání. Příběhy Columbových detektivek jsou postaveny nikoliv na zvědavosti, kdo je vrah, ale na tom, jak jej poručík usvědčí. V tomto ohledu, soudím, jsou zcela unikátní.“

Jde sice o knižní detektivku, ale i tak vás informace třeba zaujmou.

http://olomou­cky.denik.cz/kul­tura_region/mis­to-cinu-stepanov-nova-ceska-detektivka20120202­.html

Další odpovědi
Beer4Real

Jo. Jmenuje se Columbo 2