Avatar uživatele
anonym

Existuje nějaký druhý Columbo?

Mám na mysli seriál s „bezdomovcem“, který nepoužívá zbraně a neustále ztrácí věci – ustavičně se vrací a tím všechny otravuje, jakož i za pomoci dýmu… O žánr atp. mi již tolik nejde.
Doplňuji:
Columbo 2 jsem nikde nenašel. A svou otázku mířím obecněji – hledám jen podobný charakter.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 3506 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zřejmě neexistuje, jak tvrdí pedagog, literární vědec a spisovatel Michal Sýkora Autor: DENÍK/Jiří Beneš.

Columbo je unikátní

" Columbovi se vrah ukáže již na začátku příběhu. Narazil jste někde na podobný detektivní model?"

„Columbo je inspirován postavou vyšetřujícího soudce z Dostojevského románu Zločin a trest. Vyšetřovatel Porfirij Petrovič vytuší, že Raskolnikov je vrah. Začne ho psychologicky deptat a neustále rozkládá jeho osobnost zvědavými otázkami a narážkami. Nakonec ho přinutí k přiznání. Příběhy Columbových detektivek jsou postaveny nikoliv na zvědavosti, kdo je vrah, ale na tom, jak jej poručík usvědčí. V tomto ohledu, soudím, jsou zcela unikátní.“

Jde sice o knižní detektivku, ale i tak vás informace třeba zaujmou.

http://olomou­cky.denik.cz/kul­tura_region/mis­to-cinu-stepanov-nova-ceska-detektivka20120202­.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Beer4Real

Jo. Jmenuje se Columbo 2

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek