zjentek

Existuje nějakej web, kde bych si nechal ohodnotit či vycenit různý věci?

třeba najdu půl metru v zemi detektorem kovu nějakej starej otvírák na sodovky, kde bude ještě částečně čitelnej nápis v maďarštině, tak tam pošlu fotku a voni mi daj nějakou odpověď, kupř. jakej hrabě si s tím otvíral limonádu, jaký a pro koho jsou ty potenciální hodnoty toho šrotu a kdo by o ten kus rezavýho železa mohl projevit zájem?
Doplňuji:
..nebo odkud ta která věc pochází,jestli eventuálně není hodnotná a kdo by mohl mít zájem ..je takovej univerzální web na veteš?

Odpovědi
Alesh

Tak stejně bys to asi pak chtěl prodat, ne? Takže de facto tu dražbu ti provede třeba Aukro.cz

Zdroj: http://aukro.cz

McArthur

Úplně správně platí, že co najdeš v zemi, to patří státu. Takže ten otvírák předej na místním obecním nebo městském úřadě v jehož katastru jsi danou věc našel. Oni to dají, pokud to nemá evidentní historickou hodnotu, do ztrát a nálezů, kde to bude čekat rok na svého majitele. Když se nikdo nepřihlásí, tak ti věc buď dají nebo ji prodají sami a tobě dají nálezné (obvykle do výše 10 % ceny věci).