zjentek

Existuje nějaká pomůcka pro představu rozdílu velikosti mezi virem a bakterií?

Mnemotechnika.

Founde, to je sice fajn, že teď víme, co bys udělal ty, ale já s tím do internetu nejdu! ;D ;D

Kdesi jsem tam totiž četl, že si bakterii můžeme představit jako fotbalovou branku (a teď nevím, jestli jsem si ji nesplet s celým fotbalovým hřištěm) a virus jako tenisák. Takže jsem si to vyložil tak, že virus je vedle bacterie tak malej, že dokáže prostupovat její strukturou, tak jako tenisák sítí fotbalový branky. A teď se v tom vyznej! ;D

Nejlepší odpověď
anonym

Tohle bych řešil na specializovaných fórech.

Pokud jsou. ;)

Další odpovědi
Kepler

Rozdíly ve velikosti jednotlivých druhů jsou značné. Největším známým virem je Pithovirus veliký 1,5 mikrometru. Bakterie měří od několika mikrometrů až po několik desítek mikrometrů. (wiki). Když tedy řekneme, že bakterie jsou řádově 10× větší, tak se moc nespleteme.

anonym

To jsou teda hustý haluze! ;) Žádný div, že v tom máš guláš.

anonym

To jsou teda hustý haluze! ;) Žádný div, že v tom máš guláš.

zjentek

Ale nóó tááák… kamóón… a tak si néhráj… všichni přece nemohou vědět to co ty, tak pověz!