Elaela

Existuje nějaká metoda jak porozumět řečtině?

Zajímá mne zda není nějaká metoda jak řečtině nahrubo porozumět v krátké době. Nehodláme se naučit ze dne na den řecky, uvědomujeme si že to není možné, ale Řecko se nám líbí a ptáme se na možný „fígl“ (pokud existuje) který nám možná uniká. Chápejte že anglicky taky neumíme, ale už jen písmem a volným překladem dojdeme k významu. V řečtině je nejen jiné písmo a uměli by jsme si jej vyhledat, ale společně s významem co a jak znamená je to hatmatilka.
Víme že se ptáme divně, ale ale opravdu jen proto, že si nejsme jisti že nám možná uniká nějakí metoda. líná huba hotové neštěst. 🙂
Za seriózní radu děkuji, o rádoby vtipné rady nestojím.

Odpovědi
autacek

Metoda je se alespoň základy řečtiny naučit. Také můžete použít překladač třeba od Googlu.

Nějak nechápu, když jste se nebyli schopni naučit jeden jazyk, že věříš na nějaký fígl jak se naučit jiný, ještě složitější.

Když se Vám Řecko líbí, tak si to užijte, budete-li se líbit i Řekům, jistě společný jazyk při troše snahy najdete.

led

Prax, prax, prax. Jedine ak chcete, dokážete.
ak sa chcete naučiť reč, nestačí len memorovať, ale treba pochopiť mentalitu daného národa. Aj keď neviete, využite možnosti internetu, čítajte médiá v požadovanej reči, počúvajte slová, aj keď spočiatku nerozumiete, spájajte to s postupným odstraňovaním neznámeho. Jednoducho sa snažte naučiť, pochopiť a komunikovať.

Kelt

Tak si kup elektronický překladač. Nastavíš si řečtina čeština. A řekneš, co chceš česky, překladač to přeloží a on odpoví a ty se dozvíš česky odpověď. Překladač stojí několik tisíc. Ale až se vrátíš, tak ho nepotřebuješ.
Nauč se ten jazyk. Aspoň několik výrazů – pozdravit, poděkovat, ano, ne. Existují kurzy ve větších městech, prodává se cestovní konverzace s nahrávkou. Potom je na 2book.de dvojjazyčná konverzace i s textem a je to na mp3. Na youtube jsou toho spousty. No a tady žije spousta Řeků, tak to zkus s nimi.
Na trhu je toto https://www.le­da.cz/Jazykove-ucebnice-slovniky.php?ja­zyk=Rectina|26.