dust8

Existuje multivitamín ve formě injekce?

Odpovědi
Kepler

Většina léků a přípravků se dá podat čtyřmi způsoby:

  • per os (tablety, tobolky, kapky)
  • intravenózně (injekce, kapačky)
  • přes kůži (masti, gely, náplasti)
  • per anus, případně per vagina (čípky do pr.. apod.)

Vitamínový koktejl by se dal dávat i tím druhým způsobem, ale injekce se dávají zpravidla tehdy, když chceme rychlý nástup účinnosti, nebo když to jinak nejde.
Takže v případě vitamínů celkem zbytečné.

da ny

Některé vitamíny (koktejl) lze podávat intravenozně (indikace)
Některé vitaminy (1 druh) jsou v injekční formě (též odůvodněná indikace)

http://cs.wine­sino.com/alter­native-medicine/other-alternative-medicine/101004951­7.html

Multivitaminy (vyjma Spofavitu) bych nikdy nekupovala (nevyhazovala peníze)..
Často je to nesmyslně nakombinovaný mix vitamínů a minerálů, které tělo ani nedokáže řádně přisvojit.
Některé vitaminy (A x E) a minerály (Mg x Zn, Zn X Se aj.) se nemají podávat společně, ale zvlášť. Tzn. s časovým odstupem.

da ny

Je mnoho drobných (včasných) příznaků, kdy naše tělo dá na vědomí nedostatek některých prvků či vitamínů.
V zelenině a ovoci (zejména kupovanév obchodech) toho mnoho není.
Bohužel ani v sezoně.
O potravinové doplňky se mnozí zajímají, až když přijde problém/nemoc.
Vhodnější je včasná prevence.
http://hraozdra­vi.eu/osvedce­ne-doplnky-stravy/