FlAsh_7

Existuje japonský ekvivalent faraona?

Nejlepší odpověď
annas

Faraon existuje po celém světě včetně Japonska. Je to mravenčí farao n = Monomorium pharaon

Mnohem horšíom druhem než faraon je v Japonsklu ohnivý mravenec.

Z různých zdrojů na netu.

Další odpovědi
Drap

Ne. A měl by? V Japonsku byli odjakživa císařové.

aliendrone

Když nepřihlédnu k odpovědi annas (která ti o5 vytřela zrak díky nejednoznačnosti otázky) a budu to brát z pohledu vládnoucího jedince, tož pokud budeme faraona brát jako nejvyššího představitele moci světské i duchovní a s „božským“ původem s absolutní mocí, tak japonský „císař“ (císař je titul evropský a s japonskem nemá co dělat, jde jen o celkem pitomý překlad pro „lepší pochopení“), správně „Tennó“ byl až do roku 1947 (myslím) v podstatě ekvivalentem faraona (s totožnými atributy).

Teprve s novou poválečnou ústavou se „císař“ Hirohito zřekl svého „božství“ a v podstatě absolutních mocí, které mu poskytovala „ústava Meidži“, čímž se z něj stal v podstatě ekvivalent britské královny.