Odpovedi18

Existuje el. karta, která je jen na jedno využití?

Myslím to tak ,jestli mi dají v nějáké bance to, že mohu mít elektronickou kartu, na kterou když pošlu peníze, tak když se ta karta nevyužije k platbě, tak se mi peníze vrátí zpět do 24 hodin. Bylo by to jen k placení po internetu.

Nejlepší odpověď
Edison

Na žádnou kartu se peníze neposílají. To prostě nejde. Peníze se posílají na bankovní (a jiné) účty. K některým může být vydána karta. Na kartách lze pak povolit platby přes internet. Není nutno ji používat k čemukoli jinému, ale musí býd uživatelem aktivována. Někdy stačí jen zjištění zůstatku na účtu prostřednictvím bankomatu (většinou domovské banky), jinde je třeba v bankomatu domovské banky zvolit položku „aktivovat kartu“. Netřeba realizovat jinou transakci. Jinak na další možnosti práce s účty je třeba se informovat v té které bance.

Další odpovědi
Dochy

Dost speciální požadavek. Přímo takhle to asi nikdo nenabízí. Hledej „virtuální platební kartu“ to by se tvým požadavkům mohlo blížit.

Nicméně spousta bank dovoluje měnit parametry u platební karty poměrně dost pružně, včetně nastavení denních a měsíčních limitů jak na počet plateb, tak na utracenou částku.