Avatar uživatele
Hrabě z Iowy

Existuje český text k Marseillaise?

Někde jsem to slyšel, ale nepodařilo se mi to dohledat. Nechci překlad z Francoužštiny, ten je na wikipedii, ale neznáte někdo český text?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Edison před 1937 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Český text Marseillaisy, který se liší od překladu na Wiki.

„Ať krev nečistá naplní brázdy našich polí. Nejznámější hymna světa budí kontroverze už 225 let“

Klikněte asi uprostřed textu na nápis „Fakta Český text Marseillaisy“ pod nadpisem „Nejslavnější hymny světa“

„Vzhůru, děti vlasti,
den slávy nadešel!
Proti nám tyranie
zvedá svůj krvavý prapor!
zvedá svůj krvavý prapor!
Slyšíte v našem kraji
řev divokých vojáků?
Přicházejí vraždit naše děti,
naše ženy v naší náruči!
atd. “

https://ct24.ces­katelevize.cz/ve­da/2099987-krev-necista-naplni-brazdy-nasich-poli-nejznamejsi-hymna-sveta-budi-kontroverze-uz-225

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Anikitos

Nechápu, není překlad českým textem?

Jaký jiný český text myslíte, nějakou parodii na Marseillaisu nebo nějakou „vlastní českou Marseillaisu ?”

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kelley

… a nebo tenhle komunistický: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Internacion%C3%A1la_(­p%C3%ADse%C5%88)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
janka174

Ve škole v šedesátých letech jsme měli na češtinu a zpěv paní učitelku Šimkovou. Byla přísná, ale když nám zahrála Marseillaise na klavír a pak nám rozdala text, věděla jsem, že se ji naučím. Vzala mne za srdíčko:
„Hle dítky vlasti vzhůru šíje neb slávy den nám nastal již. Hle, zde proti nám tyranie, prapor Krev zde plá, vztyčen výš. Prapor Krev zde plá, vztyčen výš. A v duchu nám z dálky sem letí bouř vojska, jež řádí teď tam. Již k ránu vniknou také k nám, jdouce bít nám ženy i děti…
Nuž k vládě tasme zbraň! V boj táhni, kdo jsi muž! Jen dál, jen dál, bídáků krev nám k vláze vlasti služ!“

Další sloky neznám, ale kdyby byly, ozvěte se, znalci!!! Ve výše uvedeném textu mohou být školácké chyby, píši po paměti. Občas si ji broukám, když jsem doma sama nebo po půlnoci ve sprše.

Upravil/a: janka174

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek