Savier

Existovaly v pravěku zlatokopky?

Existovaly v pravěku ženy, co šly po „bohatších“ mužích? Například po vůci kmene který měl nejvíc masa, kožešin?

Odpovědi
Filip84

Samozřejmě! 😂

Znáš DDR pohádku Das Licht der Liebe? Pusti si to: https://www.csfd­.cz/film/29041-svetlo-lasky/prehled/. Tam, v tom klášteře někdy v 10. století, je potvora: to vůbec není o penězích! 😃

Misandrie je nenávist k mužům, misogynie nenávist k ženám. Stěží něco takového existovalo v pospolité společnosti, pokud tedy nenáviditel/ka nebyli pacienti s hlavou (ti byli vždycky). Proč? Protože to neexistuje, třeba, u Křováků (nebo neexistovalo, dokud žili svým přirozeným způsobem). Ale jakmile se objeví jakékoli společenské rozdíly, v tu chvíli se objeví i misandrie, a kde je misandrie, jsou i zlatokopky.

Je to forma pomsty: vždycky budou beta muži. Namísto, aby měli vhodné partnerky, které ocení výhody beta charakteru (a pomohou jim s nevýhodami beta charakteru, že?), chytne se jich misandřička, která je bude, na těch jejich slabostech, tahat za pomyslné nitky. A oni pro ni udělají první poslední: protože jsou bety. 🤷‍♀️

To bylo, je a bude.