Exekutor, co všechno může vzít

Chci se zeptat, co všechno může vzít exekutor, když v bytě nemáme nic cenného, a dlužíme 15.000? Máme akorát starší mikrovlnou troubu, lednici, varnou konvici, dvě hodně starší televize, počítat pořízený před 5 lety v bazaru, trochu funkční cd přehrávač, starší telefon. Prostě věci za skoro žádnou cenu. Pobíráme sociální dávky a jsme s manželem bez práce. Máme jedno studující dítě na střední, které dojíždí na školu a přivydělává si za brigádu měsíčně dva tisíce, které má na školu. Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
annas

Jedna z odpovědí v minulosti

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/exekutor-co-vse-muze-vzit

Další odpovědi
Michal Kole

Nezabavuje se hotovost do výše 2× životního minima (6 tisíc)
prsteny, ale jiné šperky ano
léky a zdravotní přístroje
„obvyklé“ vybavení domácnosti – vtom je největší problém, protože není definováno co je obvyklé. Jeden exekutor je názoru, že ledničku nepotřebuje a druhý vám ji klidně nechá.

Už jsem viděl zabavenou 36 cm CRT televizi za 50 kč

zbynekplzen

Napíšu to suše , byť ty věci nemají žádnou cenu a jsou reálně neprodejné , nějaké bu bu bu na vás musí exekutor udělat , to znamená , že vám může věci zabavit hlavně z důvodu aby vás přiměl zaplatit váš dluh , jemu je jedno jak to provede a kde vy ty peníze získáte ,ale od toho to dělá ,jinak by nikdo nic neplatil…