Avatar uživatele
anonym

exekutor co vše může vzít

co vše může vzít exekutor?jedná se mi o vše co mám doma od postelý po tv...jen bych to chtěla vědět..a když je doklad o koupi,můžou to také vzít?Bydlení je přítel a přítelkyní...exekuce na přítele..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? chudst před 4438 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
MARTI-V

Exekutor může vzít cokoliv z bytu v hodnotě,kterou dlužíte+náklady na exekuční řízení+exekuční výkon,krom věcí,které jsou v dnešní době uznané,jako nezbytné pro plnohodnotný život. Takže např. lednice,pračka..to vám nikdo nevezme,ale mikrovlnka,mrazák,televize,dvd přehrávač,video,hifi věž,počítač,notebook,mobilní telefon atd.,to vám vezmou okamžitě.To pro život nepotřebujete.
Doklad o koupi nikoho nezajímá,to je samozřejmost,že ho máte,pokud věci nejsou kradené (neberte si to osobně!!!).
Bohužel,nikoho nezajímá,ani co kdo koupil,exekutor to zabaví a je potom na vás,aby jste lítala po úřadech s papírama,že věci jsou vaše.Pokud ale nebude na účtence přímo vaše jméno (např. smlouva od splátkové společnosti,výpis z účtu,kde bude částka napsaná,že jste jí platila vy,kupní smlouva na danou věc,kde jste jako kupující,tedy vlastník...),nedovoláte se ničeho!!

Řešení je,odhlásit z vašeho bytu přítele (třeba na městský úřad!) nebo pokud u vás nahlášený není,tak ho ani nepřihlašovat.Nedávat na dveře,zvonek,schránku..jeho jméno,protože to u vás ani nemusí být nahlášen,už jen jmenovka jim dává právo na to vám vybílit váš byt a váš majetek!!!

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony