exekutor co vše může vzít

co vše může vzít exekutor?jedná se mi o vše co mám doma od postelý po tv…jen bych to chtěla vědět..a když je doklad o koupi,můžou to také vzít?Bydlení je přítel a přítelkyní…exekuce na přítele..

Nejlepší odpověď
MARTI-V

Exekutor může vzít cokoliv z bytu v hodnotě,kterou dlužíte+náklady na exekuční řízení+exekuční výkon,krom věcí,které jsou v dnešní době uznané,jako nezbytné pro plnohodnotný život. Takže např. lednice,pračka..to vám nikdo nevezme,ale mikrovlnka,mra­zák,televize,dvd přehrávač,vide­o,hifi věž,počítač,no­tebook,mobilní telefon atd.,to vám vezmou okamžitě.To pro život nepotřebujete.
Doklad o koupi nikoho nezajímá,to je samozřejmost,že ho máte,pokud věci nejsou kradené (neberte si to osobně!!!).
Bohužel,nikoho nezajímá,ani co kdo koupil,exekutor to zabaví a je potom na vás,aby jste lítala po úřadech s papírama,že věci jsou vaše.Pokud ale nebude na účtence přímo vaše jméno (např. smlouva od splátkové společnosti,výpis z účtu,kde bude částka napsaná,že jste jí platila vy,kupní smlouva na danou věc,kde jste jako kupující,tedy vlastník…),ne­dovoláte se ničeho!!

Řešení je,odhlásit z vašeho bytu přítele (třeba na městský úřad!) nebo pokud u vás nahlášený není,tak ho ani nepřihlašovat­.Nedávat na dveře,zvonek,schrán­ku..jeho jméno,protože to u vás ani nemusí být nahlášen,už jen jmenovka jim dává právo na to vám vybílit váš byt a váš majetek!!!