Avatar uživatele
roxilox

Na koho může exekutor v mé insolvenci?

Jsem v insolvenčním řízení. Poctivě vše platím atd… Chceme se však s přítelem brát. Někdo mě říkal, že by mohl exekutor jít i po mém budoucím manželovi. Zdá se mi to divné. Dluhy vznikli dávno před svatbou. Taktéž povolení od soudu o oddlužení bylo dávno před svatbou. Takže nechápu proč by měl být někdo trestán za to, že jsem si já dříve nadělala problémy. Na víc pokud jsem já v insolvenci tak přece na mě exekutor už nemůže a budoucí manžel nemá s dluhy z mé minulosti nic společného. Něco jiného je kdyby dluhy vznikly za manželství to bych chápala, ale takto? prosím o radu děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 3755 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud jsi v insolvenci, tak jsi dlužník. To neznamená, že vše poctivě platíš, ale právě naopak – své závazky jsi neuhradila a hledáš oporu v insolvenčním zákoně.
Exekutor má za úkol uspokojit pohledávku svého klienta proti dlužníkovi. Využije k tomu zcela jistě všech zákonných prostředků. Pokud v průběhu insolvenčního řízení najde majetek, z něhož by alespoň část dluhů umořil, tak to udělá. Pokud takový majetek získáš svatbou, to exekutora nejspíš zajímat nebude.
Vezměme to z druhé strany – člověk, který má závazky, má využít veškerých dostupných prostředků k tomu, aby své dluhy zaplatil. Kdybys byla na místě věřitele, také bys hledala všechny možné cesty, jak své peníze dostat zpátky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pokud to není ošetřeno předmanželskou smlouvou, čí je který majetek, tak exekutor potom skočí jako pes po flusu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Kolik procent dluhů splatíte?
měla jste nějakého ručitele?

Není pravda, že na Vás exekutor nemůže.

V době splátkového kalendáře sice nelze exekuci provést, ale dokud splátkový kalendář neskončí, nepromine Vám soud zbytek dluhů. Pokud byste v průběhu 3 let po oddlužení (po prominutí zbytku dluhů) něco porušila, může soud prominutí dodatečně zrušit (viz poslední odstavec v odkazu níže).

I pokud vše proběhne podle plánu a soud Vám zbaytek dluhů promine,
mohou se (někteří) věřitelé „hojit“ na ručiteli, někdy to „zkoušejí“ i na rodinných příslušnících.

Portál Justice.cz, oddlužení:
http://insolvencni-zakon.justice­.cz/obecne-informace/oddlu­zeni.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek