La bonita

Mám možnost dostat svého psa zpět?

Momentálně řeším nepříjemnou záležitost ohledně našeho druhého psa.Máme malé miminko a dvě feny (4,6let)starší jedna začala ze žárlivosti být agresivní a opakovala se jí falešná březost cca 3krat hned za sebou.Na doporučení veterináře jsme ji izolovali od syna na dobu dokud nepřejde falešná březost(léky,kli­dový režim)a pak měla nsásledovat kastrace.Fenka byla izolovaná u maminky partnera která bydlí kousek od nás takže jsme za ní mohli chodit jenže jednoho dne jsem za ni zase šla a fenka tam už nebyla.Bylo mi řečeno že si ji vzal partnerům bratr a at to nechám byt že ji tam bude dobře a že nemám byt hamoun a jeden pes mi snad stačí že mají děti a ty ji prostě chtějí.Jsem už z toho úplně na dně jelikož pes neni venčený a nema takovou péči jako jsem mu dávala já.Jedna se o MOK který potřebuje hodně pohybu a za tu dobu co je pes pryč tak z doslechu vím že má nahoře skoro 10kg.Fenku jsme si vzali na inzerát z bazoše cca 4–5let zpět, byla týraná(sedřený ocas od klece ve které bydlela,vypelicha­ná, ve setresu) a když se dala konečně zase do formy tak mi ji proti mému vědomí seberou.Přece musí existovat nějaká spravedlnost!!!

Odpovědi
Drap

To máte v rodině, tak si to musíte vzájemně vyjasnit. Pokud máš pocit, že ti byl pes odcizen a můžeš prokázat že byl pes původně váš a protistrana ti ho nechce vrátit, podej trestní oznámení.
My neznáme vaše vazby ani vztahy, tak těžko můžeme něco radit.

Dochy

Pokud si nedokážete v rodině udělat pořádek sami pak jedině policie ☹ Je otázka jak jste se dohodli a jak se k tomu staví partner. Podle popisu to ale lze označit za krádež.