Zlatý

Může mi někdo zabavit boty, protože jsou falešný?

Dejme tomu, že si prostě koupím někde na tržnici boty (protože tržnice, to je značka kvality), a pak mě někdo na ulici v těchto botech uvidí, a řekne: "pozor, ty boty odevzdáš, já jsem orgán a tohle je padělek značky XY, sundej je" a já ani nebudu vědět co to za značku je, protože jsem si prostě koupil na tržnici boty jelikož byly levné, nebylo mi to prodáno s tím že je to voľáké značkové, a že je na tom nějaká fajfka, tři čárky nebo znak kterej by mi měl něco říkat, to mě vůbec nezajímá, můžou mi ty boty sundat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

byl by to extrém, ale pokud máš na sobě padělek, tak jsi mohl sice koupit, ale také sám vyrobit. také jsme si za komanče jako kluci dělali svoje trička. šablonu Adidas a nastříkat sprejem. myslíš že by se to neposuzovalo jako padělek? posuzovalo

Další odpovědi:

Stříbrný

Čéče nevím, jestli v tomhle případě, ale četl jsem, když celníci zadrží balík typicky z Asie, je-li tam něco ke zdanění/proclení a najdou tam třeba fejkové Naikí boty, tak je bez náhrady zabaví.

Zlatý

U nás, zatím, ne...
;-)
Ale divil by ses, třeba v Itálii a Francii ti je nejen mohou rovnou sundat, ale tě ještě i trestně stíhat...
;-)
Akorát - prozatím se takovými levnými značkami, jako fajfka nebo tři pruhy - a pokud vím, nezabývají, v merku jsou poněkud honosnější značky (a zejména jejich originální či málokusové řady)...
;-)

Stříbrný

Domnívám se, že se to týká jen zboží určeného k prodeji. Na sobě si nos co chceš...

Stříbrný

nasadím si boxera, vytasím smith&wesson 9mm a...ještě nějaké přání ?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.