Avatar uživatele
Miroslavst

Insolvenční zákon – oddlužení

Zajímalo by mě, jak to je se zbývajícím dluhem ve výši 70%, který mi soud po splnění podmínek odpustí.
Kdo těch 70% věřitelům zaplatí? Že by stát?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 5172 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jkjk

Nikdo. 70% proste odepisi. Ale lepsich 30%, nezli nic.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

…ještě bych doplnil, že insolvenční soud může ZRUŠIT již schválené oddlužení, jestliže dlužník:

  1. neplní podstatné povinnosti schváleného způsobu oddlužení nebo
  2. podstatnou část svých závazků nebude schopen splnit nebo

c)zaviní vznik dalších závazků, které nehradí

V případě zrušení schváleného oddlužení dojde k PROHLÁSENÍ KONKURZU na majetek dlužníka…, pak teprve nastává problém, protože:

  • téměř veškerý majetek dlužníka se zpěněží
  • dlužníku tak zůstává obvyklé vybavení domácnosti
  • dlužníku zůstanou jen příjmy v rozsahu, v jakém z nich nelze provádět výkon rozhodnutí nebo exekuci…, vše ostatní se srazí
  • dlužníkovi bude zabaven jeho byt/dům
  • dlužnikovi bude zrušena nájemní smlouva
  • následně si bude dlužník moci např. pronajmout jiný být, ale smlouvu bude muset dohodnout se správcem, resp. věřiteli (věřitelským výborem), protože oni budou dlužníkovi v průběhu nájmu poskytovat finanční prostředky, pokud je nemá např. z příspěvků od státu na bydlení apod.

Takže není to žádná legrace nechat si jen ´umazat´ 70% svých dluhů ☹

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Dobrý den, existují speciální firmy na oddlužení. Ty by to za vás měly pak nějakým způsobem vyřešit. Pravda je ale taková, že vlastně moc nevím, jak to funguje a jak se do toho promítá současná legislativa. Vím jen to, že tam byly teď nějaké změny. Každopádně mě se to netýká, tak to sleduju jen tak periferně.

Nový příspěvek