Avatar uživatele
bulda

Mohou exekutoři do bytu, kdyz tam nejsem hlášenej?

Zdravim.Zajimalo by me kdyz jsem se odhlasil z trvaleho bydliste a mam uredni adresu mohou tam jit exekutori kdyz tam nadale zije moje rodina???Odhlasenej jsem od roku 2004.poradte mi dekuji.Od mesta mam potvrzeni.Dekuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5145 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

nevím jestli můžou,ale dělají to

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

Vynechám citaci právních ustanovení dvou důležitých zákonů, kterými se exekuce řídí:

  • občanský soudní řád (OSŘ)
  • exekuční řád

…a pokusím se laicky problém vysvětlit.

Pokud NELZE některou z níže UVEDENÝCH MOŽNOSTÍ dostatečně PROKÁZAT, že povinný se zdržuje v místech, ve kterých se údajně mohou nacházet věci povinného, tak je nutné, aby exekutor postupoval podle ustanovení § 326 odst. 2 OSŘ, které zní:

„Soud sepíše i věci povinného, které má u sebe někdo jiný, avšak JEN TEHDY, jestliže mu takové věci budou současně odevzdány.“

No a zde je jasné právo dočasného držitele těchto věcí je NEVYDAT! A to i tehdy, když se bude prokazatelně jednat o věc dlužníka !!!

Ale zpět k začátku mé odpovědi.

Aby mohla platit výše uvedená právní domněnka, že exekutor si nemůže vzít věc z místa, kde se důvodně domnívá, že se vaše věc nachází, pak nesmí být žádná (byť sebemenší) pochybnost, že se na daném místě zdržujete.

Soudní praxe pak vychází např. z těchto ´důkazů´, zda se povinný na místě zdržujwe či nikoli :

  • uvedením povinného na dveřích bytu
  • na zvoncích, na schránce
  • vyjádřením sousedů
  • doručováním pošty na danou adresu poštovním doručovatelem
  • výpisem z evidence obyvatel nebo jiné veřejné evidence, ve které je evidováno bydliště povinného
  • a nejlépe kombinací těchto podmínkek

Takže moje rada:

  • sežeňte si vyjádření sousedů
  • zkuste požádat i poštovní doručovatelku, zda by vám nepodepsala prohlášení, že vaše jméno ´nezná´
  • samozřejmě, že bude vhodné, aby obdobná prohlášení, že se na dané adrese nezdržujete podepsali i členové vaší rodiny
  • všechny tyto dokumenty pak předejte zástupcům rodiny, kteří na dané adrese bydlí, aby je mohli předložit exekutorovi, pokud by náhodou na toto místo přišel a chtěl ´zabavovat´ věci.
  • určitě bude dobré, aby exekutor slyšel i větičku o „§ 326 odst. 2 OSŘ“ o které jsem psal výše…, může to mít dost velký psychologický význam, protože obvykle exekutoři počítají s právní negramotností osob, ke kterým jdou zabavovat věci…

Hodně štěstí ! 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek