Katarina3223

Ex zemřela matka. Kondolence . Ano či ne?

Před půl rokem jsme se rozešli , ve zlém ale z jeho strany já se raději odmlcela nadobro , dnes jsem ze dozvěděla, že mu zemřela maminka. Je dobrý nápad mu kondolovat? Přece jen jsem jeho maminku znala , byla jsem s ní i na společné dovolené . Sedávala s ni u společného oběda v jejich rodině .Je to slusne , jen se obavám jeho reakce a nerada bych aby to bral , ze se k sobě vracíme. Sama vím, ze člověk v teto chvíli přemýšlí všelijak , jelikož je to impulzivni člověk, nerada bych se dopustila něčeho špatného.

Nejlepší odpověď
marci1

Píšeš, že jste se rozešli ve zlém. Pokud mu budeš kondolovat, tak počítej s tím, že to bude brát jako návrat k němu. Jestli má tatínka, pak bych zaslala kondolenci jemu. Ex rozhodně ne. 🙂

Další odpovědi
Rokio

Určitě si kondolenci zaslouží. Zemřel člověk. Nikdo nemůže za to, že došlo k úmrtí blízkého člověka. O mrtvých jen dobře.

Budu to tvrdit i za cenu diagnostikování vůbec té nejtvrdší schizofrenie.

Drap

Anoi určitě. Kondolencí nic nepokazíš v takové chvíli.

aevul

Rozešli jste se ve zlém. Sama si musíš odpovědět, jestli s ním opravdu soucítíš. Pokud ano, pak proč ne? I kdybys měla říct něco jako „mezi námi je to definitivně uzavřené, ale…“.
Jestli ne, umím si představit, že oslovíš jiného člena rodiny a řekneš, že se na něj obracíš jako na zástupce „celé rodiny“.

paul1

Myslím, že ano. Pokud jste ji znala, jak uvádíte, tak by bylo velmi vhodné kondolovat. Domnívám se , že v takové chvíli nějaká impulzivnost nepřichází do úvahy.

Filip84

Pokud jste se rozešli ve zlém (vlastně nechápu proč: našla jsi si ho? Našla: 조선로동당 Ti ho nepřidělila, takže, minimálně neseš zodpovědnost za to, že jsi si ho pustila do života, nicméně, to je Tvá věc, nikoli má starost, a na druhé moc dobře vím, že jsou na světě lidé, které by bylo lepší pověsit na první Kandelaber, ovšem poněvadž máme civilisaci, a tak vůbec, tak je nejkulantnější opatření je zaBANovat ve svém životě), tak ten status praesens je takový, že jste se, „spolu“ ve zlém, a pokud jste spolu ve zlém, skutečně není příhodné ani blahopřát, ani kondolovat.

jestliže to rozejití ve zlém má nějakou hlubší příčinu, než Tvůj vztek, mohlo by to mít neblahý vliv i na Tvou budoucnost, protože on to, samozřejmě, může pochopit i jako určitou „podanou ruku“ ke smíru, arciť Ty to, třeba, myslíš pouze a jen jako lidskou slušnost. Hlavně sociopat toho okamžitě využije, například.

Jestliže jsi jednou toho člověka „vyřadila ze sestavy“, tak, buďto, ho zase „zařaď“ zpátky, i když třeba „jen“ jako známého, a pak mu i kondoluj – jako známému, nebo zachovej status quo, včetně toho, že mu nebudeš kondolovat. Cizím lidem také nekondoluješ.

Pepa25

„aby to bral, ze se k sobě vracíme“ Nedokáži si představit, aby někdo bral kondolenci tímto způsobem (aspoň tedy ne logicky uvažující muž). Samozřejmě nesmí to být doplněno nějakou nevhodnou poznámkou, třeba „nepotřebuješ utěšit?“ apod.

Filip84

Pepa: Většina lidí nejsou „logicky uvažující muž“, to za prvé, a je to alternativa, možná z možných, nikoli skutečnost, to za druhé. 🙂

Filip84

Příspěvek smazán administrátorem.

jáára

Ideálně ne.