Avatar uživatele
Pavel1212

Esej v angličtině

Budeme psát esej v AJ, která by měla mít 120 - 150 slov, na téma: dopis cizinci. O čem byste psali vy? Jak byste postupovali, aby jste se vešli do omezeného počtu slov a aby tam byly ty nejpodstatnější informace? Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 4253 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Tak to se dá pojmout různě. Většinou se ale tyhle dopisy píšou jako "představovací", když si s někým začínáte psát, abyste si procvičil řeč. Takže představení, kdo jsem, co dělám, zájmy, odkud jsem, něco málo o mém městě / zemi (to závisí na tom, komu píšete - Němci napíšete něco o svém městě, kdežto obyvateli Paraguaye spíš něco o České republice). A projevit zájem o něj - co dělá, co ho zajímá atd.
Aby se člověk vešel do předepsaného počtu slov, je potřeba si odhadnout, o čem bude psát, nebo si i udělat stručnou osnovu. A u každého bodu vědět, kolik řádků mu přibližně můžu věnovat... Když někde přetáhnete o deset slov, nevadí, jinde to jde trošku zkrátit. Ale nesmíte vyplácat polovinu rozsahu na prvním bodu, zbytek by pak byl v porovnání hodně stručný a vypadalo by to divně.
Hodně štěstí! :)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Cestování