Complex

E224 – Disiřičitan draselný vyfasoval škodlivost 5 z 6. Proč je tak nebezpečný?

Nejlepší odpověď
Kepler

Vyloženě nebezpečný není, záleží na konzumovaném množství.

Jedná se o potravinový alergen. Její přítomnost v potravině musí být vždy zvýrazněně uvedena ve složení. Podílí se na rozkladu některých vitaminů.
V malém množství je látka považována za bezpečnou, u citlivých osob může ale způsobovat alergie, bolesti hlavy, žaludku nebo střevní potíže.
V rámci EU je povoleno pro vybrané druhy potravin v omezeném množství.
https://www.dtes­t.cz/ecka/86/e-224-disiricitan-draselny