peterd108

Dožívají se lékaři vyššího věku?

Napadlo mě, jestli se lékaři nedožívají vyššího věku, protože dobře ví, jak funguje lidské tělo, častěji chodí na různé zdravotní prohlídky apod. Taky často sportují, nekouří a mají zdravou stravu. Může na tom něco být?

Nejlepší odpověď
da ny

Napadl Vás tak trochu nesmysl :D-
Lékaři právě na prohlídky moc nechodí, až když přijde problém. Chvíli ho řeší sami, než se svěří do rukou kolegům. Své onemocnění mnohdy „tutlají“, než se odhodlají něco řešit. Sice ví, jak funguje lidské tělo, ale biochemické zákonitosti těla mnoho z nich moc nezajímá, neřeší. Informaci z LF, někteří brzy apomenou, nekladou na ně důraz. Často se stává, že i pacientovi ohledně výživy (vhodnosti stravy) poradí nesmysly.
Přibývá „příznivců“ celostní medicíny, ti mají širší záběr a znalosti.
Umírají mladí i staří. Nevymykají se běžnému vzorci obyvatel.
Někteří jsou i nezdravě obézní.
Mladší ročníky častěji sportují.
V lékařských profesích prý je vyšší procento alkoholiků, než v jiných.
(znám jich několik).
Někdy platí: „Kovářova kobyla chodí bosa.“

Další odpovědi
Malvína

Zdravý životní styl buď někdo dodržuje nebo ne. S povoláním to nesouvisí, byť chápu tvou myšlenku. A já teda viděla hodně doktorů hulit, tak to asi tak horký nebude 🙂

Emefej

„často sportují, nekouří a mají zdravou stravu“. To mě pobavilo. Kdybys znal našeho doktora, tak by si se smál se mnou…

elkon

Doktor je člověk jako každý jiný. Vyšší věk záleží na mnoha okolnostech, např. zdravý životní styl a geny po předcích.

mosoj

Kdo dodržuje rozumnou životosprávu a má k tomu dědičné dispozice, dožívá se vyššího věku oproti těm co to nedělají.

EKSOT123

O lékařích – psychiatrech nebo o psycholozích se dokonce vyprávějí vtipy. Ale tady je to ještě trochu jinak:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=MyIoiW9Tm3E