sisinec123

Budu za níže uvedených okolností dostávat peníze z nemocenské dál, nebo budu bez peněz?

Jsem na marodce a dneska mě vyhodili z práce. Jedná se o jednostrannou výpověď. Ale teď nevím, co mám dělat. Jestli mám být dále na marodce a jestli budu mít stejné peníze ,nebo se hlásit na úřad práce?. Odstupné taktéž nedostanu. Teď práci ale prostě neseženu a peníze potřebuju. Co mám dělat?
Doplnění: Myslela jsem si taky, že mě nemohou vyhodit, ale jedná se o agenturu a u ní to prý možné je. V pondělí to budu řešit přes inspektorát

Odpovědi
Edison

Nemohou tě jen tak vyhodit, pokud jsi v pracovní neschopnosti.

Pokud ovšem nejde o některou výjimku z §53, které jsou uvedeny v §54.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262#p53

elkon

A z toho plyne poučení, nehledat místo přes zlodějské agentury, ale normální pracovní poměr.

Pepa25

Aha, takže máte zřejmě DPČ, je to tak? Ale tu také není možné zrušit z fleku, je tam výpovědní lhůta. Spíš než volání na inspektorát se proto podívejte, co máte podepsané a jaké jsou tam podmínky ukončení …
Nárok na nemocenskou je podmíněn účastí na nemocenském pojištění, prostě srážením pojistného, pokud vám dohoda skončí, tak bude zřejmě potřeba se hlásit na úřadu práce.

Edison

To pak jde o to , s kým máš podepsanou pracovní smlouvu a jakou.