Viktorie II.

Dostali jste nebo dali „dar-nedar“?

Co to bylo?

Nejlepší odpověď
Malvína

Haha, tak to já jsem v těsném závěsu za seraphicem. U mě se nejednalo o ponožky, ale rovnou obuv, větší teda “jen” o tři čísla, ale byla jsem silně zaskočena. V rodině plné velikých chodidel jsou ty mé liliputí, tož koukala jsem jak puk 🙂 Byly moc krásné, ale co s nimi? Vrátila jsem je zpět. Budiž odpuštěno, že je to rodina lehce vzdálená, jezdící sem jednou ročně.

Takový dar-nedar jsem snad nikdy nedala, vždy dávám dárky na míru a podle přání, touhy….

Další odpovědi
Kepler

Jednou jsem dostal zimní bundu bez rukávů (cosi jako teplou vestu), kterou jsem ale vůbec nenosil. I když byl pod ní ještě svetr, bylo mi zima na ruce.

seraphico

Jednou jsem dostalponožky, které byly asi o 4 čísla větší, takže putovaly k někomu, kdo má nohu jak slon.

Že bych já dal někomu dar-nedar si nemyslím. Tedy doufám, že ne 😃.

aliendrone

Ani mi nemluv! Když už tady řeší ty fusekle, tak s nimi mám také problém. Již loni jsem začal dostávat takové ty „módní“ s krátkým krkem (že není ani vidět pokud jsou natažené na noze v obuvi).

No pochop, jsem DŮSTOJNÝ aliendrone (nebo se tak občas tvářím ;) :D), ne žádný Vojta zajoch z plakátu. TOHLE prostě nosit NEBUDU! (už jen smysl fusekle, která nechrání kotníky je pro mě záhada)

Říkám – tohle přeci NEMOHU nosit k obleku a v trenýrkách/bo­taskách už také chodím jen zřídka. Ani do garáže k monterkám se nehodí, protože nechrání kotníky. Jenže všechno marné, prý musím jít s dobou a tak jsem jich letos dostal JEŠTĚ VÍC! :(

Rokio

Ano, od tety jsem takové dárky často dostával. Byli to různé hračky a blbůstky, i když už jsem byl starší.

Já dávám obvykle peníze jen tak, nebo s konkrétním určením na co jsou. Pokud se dané osobě nelíbí, na co se mají použít, použijou se na něco jiného.

Vím. Dát peníze není zrovna originální dárek, ale obdarovaná osoba je můze použít na cokoliv. Nemůže se tak člověk splést s dárkem.

Drap

Myslím, že jsem nedal. Jednou ještě za mladých ler, na Vírské přehradě jsem dostal při jednom vandru od kamarádů historický motocykl. Neměl však motor, ale jinak pěkný kousek. V tom roce byla voda v nádrži velmi nízko, tak jsem ji tam schoval pod kameny. Bohužel, byl jsem tam od té doby asi třikrát, ale voda byla vždy tak vysoko, že jsem se k ní nedostal.