Complex

Dostal William Wallace tu nejhorší možnou popravu pověšením, tažením a rozčtvrcením i když pouze bojoval za svobodu?

Nebo více bolí třeba jen obyčejné upálení či moderní elektrické křeslo?
Pokud ho věšeli skoro do omdlení, pak táhli za provazy, než nejspíš praskaly kosti viz film a pak sťali hlavu, tak to asi bylo opravdu očistné.

Nejlepší odpověď
annas

V okdazu najde 7 nejhorších mučících technik ve středověku.

Natahování, stahování a lámání kostí bylo v módě

„Nejzvrácenějším způsobem mučení bylo stahování člověka z kůže za živa. Lidé byli namočeni do vroucí vody. Mučitelé začínali s touto technikou vždy u obličeje. Oběť vydržela naživu maximálně do pasu. Někteří umírali již při začátku mučení.“

https://www.kou­le.cz/hudba-a-film/7-nejodpornejsich-mucicich-technik-v-historii-natahovani-bylo-v-mode-58525-shtml/

--
Něco k Daliborovi, který byl také mučený.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pripoustite-ze-by-vas-mohla-nouze-naucit-housti-jako-povestneho-dalibora

Další odpovědi
Kepler

Měl smůlu, že bojoval za nezávislost ve středověku. Takový způsob popravy byl především exemplárním trestem, aby každého příště přešly chutě. Dnes už je vlastizrada celkem brnkačka, prostě vezmeš roha do Ruska jako Snowden a je zameteno. A ještě jsi hrdina.

Anikitos

Tos asi neslyšel o lámání v kole nebo o smrti tisíci řezy či sicilském býkovi = všechny jsou pomalé a zpočívají v propracovaném a dlouhém umučení k smrti (hlavně to lámání).

led

William Wallace nebol popravený za svoj boj za slobodu. Bol popravený preto, že sa postavil proti vrchnosti, proti anglickému kráľovi. Spôsob popravy bol „primeraný vtedajšiemu dobovému trestnému právu“.

aliendrone

Ten to měl ještě luxusní. Tohle už je z doby Ludvíka XV. – tedy z novověku! > http://www.stas­tnezeny.cz/in­dex.asp?menu=657&re­cord=4723

Keplere – označit Snowdenův čin jako vlastizradu je FAKTICKY slabota. Buď o tom nic nevíš nebo nechceš vědět. Já to vidím naopak jako vysoce morální počin (neměl z toho žádný prospěch, naopak!), který je třeba vyzdvihovat. Víš, někomu se prostě fízlování a postraní ovlivňování/lik­vidace NELÍBÍ!! A že zdrhnul do Ruska? A KAM podle tebe měl asi zdrhnout? Do Česka? Co myslíš, že by se asi stalo… ;) :D :D

Kepler

Alien: jako vlastizrada by byly Snowdenovy činy hodnoceny z hlediska vlády USA. Stejně jako činy popravených manželů Rosenbergových. Taktéž z hlediska anglického krále Wallace představoval zrádce, protože podkopával jeho moc. Čin Wallace i Snowdena byl sice morální, ale ne pro legální vládu. Co je na tom tak nepochopitelného?

aliendrone

Případ Rosenbergových je úpně něco jiného – tam šlo o regulérní špionáž vedenou (a honorovanou) profesionály, to se se Snowdenem NEDÁ porovnávat.

Kdybys byl vláda USA nebo její představitel – chápal bych to. Jenže ty jsi právě ten (stejně jako já), kdo díky Snowdenovi získal potvrzení (defintivní jistotu) o tom, co NÁM vláda USA dělá. MY jsme ti, kteří těží ze Snowdenovy „vlastizrady“, ze které on NIJAK neprofitoval, právě NAOPAK – dobře věděl, co ho čeká! A MY jsme ti, kteří by měli jako první tleskat a děkovat, ne prskat něco o vlastizradě!

Anikitos

  • ještě takové naražení na kůl a ukřižování.