Dvorní šašek

Dost bylo negativních zpráv s politickým podtextem. Co se vám líbí na Rusku?

Mně osobně kultura – literatura, opery či hokej. Jak to máte vy?

Nejlepší odpověď
Filip84

Tak toho by bylo, asi, hodně, tak per illustrationem:

  • ruská vodka je nejlepší,
  • ruský čaj je výborný,
  • RF je jediný stát na světě, který vyrábí, pořád, normální samovary, tj. bez thermostatu, bez spínače, případně i na dřevěné uhlí,
  • ushanka,
  • solyanka,
  • Beef Stroganoff,
  • valenki,
  • sovetskyoe morozhenoye,
  • Maxim Gorky,
  • sorela architektura,
  • kino: Tsirk (1936), Prityazhenie (2017), Vtorzhenie (2020), On drakon (2015), Legenda o Kolovrate (2017), Tayna Pechati drakona. Puteshestvie v Kitay (2019), Sputnik (2020), et alii,
  • automobilový průmysl: UAZ Buchanka, GAZ M24 Volga, ZIL 41041 (velmi poetické názvy, že),
  • a další, a další, a další.

Další odpovědi
aliendrone

No, já nejsem rozený „kulturní typ“, tyhle choutky na mě vlezly až po třicítce. Literatura? Na můj vkus příliš „bolestínská“. Ostatně jako sami Rusové – stačí do nich nalejt pár stakanů vodky a vždycky to skončí buď bitkou NEBO MNOHEM ČASTĚJI ukřivděným kňouráním – „svět nám křivdí/nemá nás rád“, „načálstvo nám křivdí“ a to mně HROZNĚ LEZE NA NERVY. I když uznávám, že to kňourání NENÍ neopodstatněné, jenže KOHO to zajímá, že? Jako kdyby si v tom LIBOVALI a dokonce v sobě pěstovali pocit odevzdanosti a bezmoci (ať udělám cokoliv, stejně to bude nanic). Odtud plyne to „hluboké prožívání“ počínaje literaturou (twl ruku na srdce – Dostojevského „Zločin a trest“ nebo Tolstého „Annu Kareninu“ číst jako NEaliendrone, tak se snad půjdu dojetím rozplakat) a životním postojem konče.

Zkrátka žádný „úžas nad Ermitáží“ ode mne NELZE čekat. Ostatně celý svět mi připadá „v ZÁSADĚ STEJNÝ“ a i ty nejokatější odlišnosti jak kulturní, tak přírodní mi přijdou v konečném důsledku nepodstatné. JSEM prostě aliendrone, no. Ale abych něco vybral (co na mě ZAPŮSOBILO), tak:

  1. Boršč – Nemůžu si pomoci, ale já všechny tyhle formy zelňaček, kyselic, zkrátka nakyslých polévek prostě ŽERU snad po hektotunách, nwm proč. :)
  2. Ruský balet – je prostě NEJLEPŠÍ na světě
  3. Tajga – NEDÁ se vysvětlit, ten kdo si myslí, že „byl v lese“, tak pokud to nebylo v tajze, tak NEBYL! To je na dlouhý komentář. ;)
  4. Rusky – Ještě obtížnější vysvětlit, nejde ani tak o to, že mi připadají psychicky stabilnější/vy­rovnanější, což přikládám „nucenému výcviku“/přiz­působení se díky podmínkám v bývalém „Sajůzu“ (ještě hůře za Jelcina a ani dnes se s nimi režim nemazlí), či že každej „echte Rus“ chlastá vodku jak holandr (není pravda, spíše každej druhej), ale je to o tom, že si uchovávají jak to jen nazvat „prvek ženskosti“? Nepleť se, ta „stabilita“ se projevuje spíše ve VÁŽNÝCH situacích, jako třeba „koukejte se vystěhovat, bude zde metro/dálnice“), jinak se hroutí při pohledu na většího pavouka úpo stejně, jako naše baby). Asi bych měl napsat příklad pro pochopení. Léto, vedro jak Rusku, štípeš dříví až z tebe leje vodopád a Z NIČEHO NIC se Ruska objeví vedle tebe a podává ti ledový čaj. JEN TAK, bez toho, abys o něj žádal. Jedním hltem to vyzunkneš, ona se na tebe usměje a beze slova zase zmizí. Tyo, to i kdybys mlel z posledního a doslova padal na hubu, tak v tu ránu jsi ochotný vzít tu sekeru, postavit se před CELÝ LES a houknout na něj – „Máš to spočítaný!“ Chápeš? ;)

Jen si TO SAMÉ představ u nás – „Pepino, dones mi něco k pití PLS!“ – „Nemáš ručičky a nožičky nebo jsi zapomněl kde je lednice/kohoutek?“ Já vím, tohle sp řehledem zvládají i Asiatky (hlavně Japky jsou v tom VELMISTRYNĚ), ale přeci jen – slovanská krev je BEST! To mi nikdo nevymluví, že babuchen z kmene slovanského jsou takříkajíc nejvyváženější a nejlepší směsí krásy, smyslnosti, ženství atd. :) Mluvím OBECNĚ, vyjímky najdeš všude.

  1. Umírněný přístup k „progresivním novotám“. Taktéž myšleno všeobecně, on i ten úpadek západní společnosti nevyhnutelně roste i tam. :(

Byly doby, kdy bych žebříček sestavil v jiném pořadí. ;) :D :D

paul1

Celkem dobrá je ruská vodka. Kdysi jsme si ji vozili z Ukrajiny.

elkon

Příroda na dálném východě.

rrihamirek1

Matrjosky. 😁

Sameotazky

Jazyk, některá hudba, literatura, hry – Čajkovskij, Čechov, Puškin. Možná další, ale hned si nevzpomenu. Také architektura, stará krásná i novější vzrušující brutalismus.

zjentek

Ta VELIKOST! (;