Avatar uživatele
Dvorní šašek

Dost bylo negativních zpráv s politickým podtextem. Co se vám líbí na Rusku?

Mně osobně kultura – literatura, opery či hokej. Jak to máte vy?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? rrihamirek1, aliendrone, Filip84 před 660 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

Tak toho by bylo, asi, hodně, tak per illustrationem:

  • ruská vodka je nejlepší,
  • ruský čaj je výborný,
  • RF je jediný stát na světě, který vyrábí, pořád, normální samovary, tj. bez thermostatu, bez spínače, případně i na dřevěné uhlí,
  • ushanka,
  • solyanka,
  • Beef Stroganoff,
  • valenki,
  • sovetskyoe morozhenoye,
  • Maxim Gorky,
  • sorela architektura,
  • kino: Tsirk (1936), Prityazhenie (2017), Vtorzhenie (2020), On drakon (2015), Legenda o Kolovrate (2017), Tayna Pechati drakona. Puteshestvie v Kitay (2019), Sputnik (2020), et alii,
  • automobilový průmysl: UAZ Buchanka, GAZ M24 Volga, ZIL 41041 (velmi poetické názvy, že),
  • a další, a další, a další.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

No, já nejsem rozený „kulturní typ“, tyhle choutky na mě vlezly až po třicítce. Literatura? Na můj vkus příliš „bolestínská“. Ostatně jako sami Rusové – stačí do nich nalejt pár stakanů vodky a vždycky to skončí buď bitkou NEBO MNOHEM ČASTĚJI ukřivděným kňouráním – „svět nám křivdí/nemá nás rád“, „načálstvo nám křivdí“ a to mně HROZNĚ LEZE NA NERVY. I když uznávám, že to kňourání NENÍ neopodstatněné, jenže KOHO to zajímá, že? Jako kdyby si v tom LIBOVALI a dokonce v sobě pěstovali pocit odevzdanosti a bezmoci (ať udělám cokoliv, stejně to bude nanic). Odtud plyne to „hluboké prožívání“ počínaje literaturou (twl ruku na srdce – Dostojevského „Zločin a trest“ nebo Tolstého „Annu Kareninu“ číst jako NEaliendrone, tak se snad půjdu dojetím rozplakat) a životním postojem konče.

Zkrátka žádný „úžas nad Ermitáží“ ode mne NELZE čekat. Ostatně celý svět mi připadá „v ZÁSADĚ STEJNÝ“ a i ty nejokatější odlišnosti jak kulturní, tak přírodní mi přijdou v konečném důsledku nepodstatné. JSEM prostě aliendrone, no. Ale abych něco vybral (co na mě ZAPŮSOBILO), tak:

  1. Boršč – Nemůžu si pomoci, ale já všechny tyhle formy zelňaček, kyselic, zkrátka nakyslých polévek prostě ŽERU snad po hektotunách, nwm proč. :)
  2. Ruský balet – je prostě NEJLEPŠÍ na světě
  3. Tajga – NEDÁ se vysvětlit, ten kdo si myslí, že „byl v lese“, tak pokud to nebylo v tajze, tak NEBYL! To je na dlouhý komentář. ;)
  4. Rusky – Ještě obtížnější vysvětlit, nejde ani tak o to, že mi připadají psychicky stabilnější/vy­rovnanější, což přikládám „nucenému výcviku“/přiz­působení se díky podmínkám v bývalém „Sajůzu“ (ještě hůře za Jelcina a ani dnes se s nimi režim nemazlí), či že každej „echte Rus“ chlastá vodku jak holandr (není pravda, spíše každej druhej), ale je to o tom, že si uchovávají jak to jen nazvat „prvek ženskosti“? Nepleť se, ta „stabilita“ se projevuje spíše ve VÁŽNÝCH situacích, jako třeba „koukejte se vystěhovat, bude zde metro/dálnice“), jinak se hroutí při pohledu na většího pavouka úpo stejně, jako naše baby). Asi bych měl napsat příklad pro pochopení. Léto, vedro jak Rusku, štípeš dříví až z tebe leje vodopád a Z NIČEHO NIC se Ruska objeví vedle tebe a podává ti ledový čaj. JEN TAK, bez toho, abys o něj žádal. Jedním hltem to vyzunkneš, ona se na tebe usměje a beze slova zase zmizí. Tyo, to i kdybys mlel z posledního a doslova padal na hubu, tak v tu ránu jsi ochotný vzít tu sekeru, postavit se před CELÝ LES a houknout na něj – „Máš to spočítaný!“ Chápeš? ;)

Jen si TO SAMÉ představ u nás – „Pepino, dones mi něco k pití PLS!“ – „Nemáš ručičky a nožičky nebo jsi zapomněl kde je lednice/kohoutek?“ Já vím, tohle sp řehledem zvládají i Asiatky (hlavně Japky jsou v tom VELMISTRYNĚ), ale přeci jen – slovanská krev je BEST! To mi nikdo nevymluví, že babuchen z kmene slovanského jsou takříkajíc nejvyváženější a nejlepší směsí krásy, smyslnosti, ženství atd. :) Mluvím OBECNĚ, vyjímky najdeš všude.

  1. Umírněný přístup k „progresivním novotám“. Taktéž myšleno všeobecně, on i ten úpadek západní společnosti nevyhnutelně roste i tam. :(

Byly doby, kdy bych žebříček sestavil v jiném pořadí. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Celkem dobrá je ruská vodka. Kdysi jsme si ji vozili z Ukrajiny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Příroda na dálném východě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rrihamirek1

Matrjosky. 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sameotazky

Jazyk, některá hudba, literatura, hry – Čajkovskij, Čechov, Puškin. Možná další, ale hned si nevzpomenu. Také architektura, stará krásná i novější vzrušující brutalismus.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Ta VELIKOST! (;

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek