FikeCZ

Dosloužil mi mobil?

Cely den sem měl mobil na nabijecce a ted ho zkousim zapnout a nic ? :( Mam ho asi 3 roky baterka ma taky 3 roky …(nokia 5310 xpress music) je mozne ze uz by doslouzil?
Doplňuji:
Ahoj diky dal jsem to do jinnaci zasuvky bud jsou nejspis spatny kontakt bud v zasuvce nebo na mobilu :) Chudacek uz toho ma taky hodne zaziteho :D

Nejlepší odpověď
tom004

Tři roky stará baterie,má nárok na výměnu.Ale mohlo oddejít i napájení,jak u zdroje,tak i v telefonu.Nav­štiv prodejnu,nebo servis.Změří,na baterie mají zátěžové měření,a doporučí,co a jak.

Další odpovědi
Hlada

Bez měření se to zjistit nedá. Správné je měření s definovanou zátěží, jak píše tom004. Pro orientační zjištění závady stačí jakýkoli voltmetr nebo žárovka 3,5–7V. Napětí nabíječky naprázdno je kolem 6V.