Kepler

Došlo někdy ve 2. sv. válce k nasazení chemických zbraní?

Nepočítám Cyklon B v koncentrácích. Třeba už v 1. sv. v. to byl yperit a chlór.

Omlouvám se, obrázek se nezobrazil, nelze změnit.

Nejlepší odpověď
Drap

V druhé válce měl strach jeden z druhého, že by odpověděl stejnými zbraněmi. Chemické zbraně tedy nebyly použity ve větším měřítku, přestože mocnosti měly dostatečné zásoby.
Nejvíce používali Japonci hlavně v čínsko-japonské válce a proti sovětům v Madžusku použili granáty s kyanovodíkem.
Němci použili u Sevastopolu fosgem. V Normandii proti britům použili 40 dělostřeleckých granátů s tabunem.
Poláci nastražili proti okupantům při obsazování, nastražené granáty s yperitem u vesnice Jaslo.
Italové v Habeši použili yperit , stejně tak ve španělské občanské válce.
Američané testovali přímo v bojích v Itálii, kulometné střely napuštěné yperitem, bohužel bez úspěchu.

Další odpovědi
Klaproth

Chemické zbraně nejsou pouze látky otravné, ale i látky zápalné a ty se za 2. světové běžně používaly.
I obyčejná dýmovnice je chemická zbraň.

klumprt

Drap, vida a já myslel, že pro samej blickríg si na to ani nevzpomněli. Ono, když chcete někoho sofort zahnat až za Ural resp. zpátky do Berlína, tak v tom tumlu tam někam prsknout oblak yperitu nebo fosgenu, to by mohlo vadit i vlastním jednotkám. Ta druhá válka byla taková trochu dynamičtější, hlavně díky tankům, takže toho plynu se tolik nespotřebovalo.

led

Kepler, čo tak požiadať modrátorov quentosa/annas o odstránenie obrázku, prípadne vloženie funkčného odkazu?