Rokio

Dopustil se hlavní hrdina Andy filmu Vykoupení z věznice Shawshank protiprávního jednání?

Podle mě možná tu vraždu připravoval (pořídil si střelnou zbraň a šel s ní směrem k manželce a jejímu milenci, ale pak jí hodil do řeky), utekl z vězení a dopustil se podvodu, i když to bylo pro zaměstnance vězení.

Myslíte si, že něco z toho, co píšu, je fakt, nebo mé myšlení je mimo realitu?

Odpovědi
iceT

Jsi mimo, pokud si dobře pamatuju, Andyho za vraždu sice odsoudili, on tu vraždu opravdu nespáchal, ale ženu s milencem někdo zabil po jeho odchodu z domu a pravý vrah dokonce v tom stejném vězení skončil za něco jiného a tou vraždou se spoluvězňům chlubil, že na to policie nepřišla.
Andy pak pro ředitele věznice dělal účetnictví a myslím, že to zaonačil tak, že po jeho útěku z vězení ředitele zabásli pro daňové úniky nebo tak něco, to si už přesně nepamatuju.
Pro ověření doporučuju podívat se na film.