koskoskos

Doporučíte mi nějaký chutný chléb z nabídky supermarketů?

Odpovědi
Edison

Těžko, když nevíme, co ti chutná. A nakonec každému chutná něco jiného.

elkon

Zkušenost mám takovou, že ve velkém marketu chleba dobrý není, maximálně rovnou vytažený z pece. Druhý den ale už je tvrdý a chuť taky nic moc. Nejlepší bývá chleba z malého pekařství, kde mají často recepty, které si předávají dlouhé generace. A chleba je dobrý několik dní. Ale musí to být pekařství, o kterém píšu, ne nějaké nové pekařství bez historie (ale i výjimka potvrzuje pravidlo).

aliendrone

Hmm a nenapadlo tě, že odpověď může záviset na LOKALITĚ? Víš, jestli jsi třeba z Aše a já v Uhbrodu, tak by ti má rada byla nanic. :(

Nicméně za Prahu můžu dát tip > hostivařský pecen.je dost slušnej https://static­.kosik.cz/ima­ges/thumbs/6e/860x80­0x1_6ef2d4959eb3232cac01­c3e6b161f8e0.jpg, (asi 42Kč/1kg), nicméně lepší kvalitu v marketech asi neseženeš. To už musíš do pekařství či prodejen vlastněných pekárnou. Osobně jako BEST chleba prodávaný v Praze mi přijde ten od Kabáta (Kabátův Cvrček – 42Kč/750–800g). https://cdn.metro-group.com/cz/cz_p­im_370913001001_00?for­mat=jpg&quali­ty=90

Samozřejmě mluvím o normálním chlebu. Takové ty exoty s otrubami uvnitř či „hliněné komisárky alá Leningrad 1942“ apod. za chléb nepovažuji. (a můžou mektat co chtějí o tom, jak moc jsou zdravé) Tohle je věc osobních preferencí. ;) :D :D