Válek Petr

Doporučíte mi měřič spotřeby el. energie?

Ten, který se jednoduše zasune do zásuvky před spotřebič a měří odebranou energii. Dále bych se chtěl optat, zda existují tyto měřiče i se spínačem. Chci ho použít ke spouštění bojleru a přímo tak vidět i spotřebu. Děkuji.

Odpovědi
anonym

Nemám ti ho i zaplatit?
www.google.cz/se­arch?q=měřič+spot­řeby+el.+ener­gie&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=nIKDVt6FHcGzUc­KLoqgG

Radius

Pokud neseženete měřič se spínačem, dají se dnes koupit v některých elektrách samotné spínače (se zásuvkou a zástrčkou), zastrčí se do zásuvky, a teprve do nich se zastrčí spotřebič. Mají jednu nebo víc zásuvek a při zapnutí svítí vypínač, takźe je hned vidět, zda je zásuvka zapnutá nebo není. Já je doma používám (přidávám jeden odkaz).

Také dost prodlužovaček s kabelem má dnes spínače.

Dále existují dálkově ovládané zásuvky (je k nim dálkový ovladač), nebo zásuvky s časovým spínačem. Navštivte nějaký elektro velkoobchod, kde prodávají i zásuvky, rozdvojky, kabely a síťové šňůry atd…tam uspějete.

Zdroj: http://www.profi-elektronika.cz/e­lektronicke-stavebnice/rizeni-a-regulace/id/50/347­2/11699/

mosoj

To víš že jo, všechny měří jedno a to samé.