Jak se vyznám v elektroměru?

Jsou tam policka na kterych se vyznacuje odber,ale jak poznam waty od kilowat?Dik

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Je tam jedno políčko (někdy i dvě) barevně odlišené od ostatních. to jsou desetiny kilovatu: 12564,2. Pokud chceš rozlišit waty, tak to nepůjde, protože elektroměr není tak přesný (myslím na waty), ale jednoduše si to spočítáš.
1kW=1000W takže to odlišné políčko znázorňuje 100W.

Další odpovědi
mosoj

Elektroměr neměří kW (kilowaty) ale kWh (kilowathodiny). Ono to nevypadá, ale je v tom podstatný rozdíl.
Na elektroměru je udaj v kWh uváděn na jedno až dvě desetiná místa. 1 kWh má 1000 Wh.
Takže údaj na elektroměru 25,35 je 25,35 kilowathodin což je stejné jako 25 350 Wh (wathodin)

Příkon spotřebiče vyjádřený v několika watech je na potřebu tohoto měření příliš malý. Proto minimálně setiny – desetiny kW to jest 10 – 100 W. Elektroměr ale neměří příkon ale spotřebu elektrického proudu.
Tudíž je tam ještě závislost na čase.
1 kWh je spotřeba elektrické energie kterou spotřebuje spotřebič o příkonu 1 000 W ( 1 kW) po dobu jedné hodiny.