Džanička

Pomůžete mi spočítat kolik budu platit elektriku??

Když mám nová elektrická kamna, které si berou 2000 W, a jsou puštěná 24 hodin denně, kolik prosím vás budu platit měsíčně ?? Distribuční sazba je D 25d (nevím jestli je to ono, co je k tomu potřeba vědět, na spočítání), a napíšete mi prosím i vzor, jak jste to spočítali?? Kdyby k tomu bylo ještě něco potřeba, tak mi to sem napište a já se podívám do smlouvy, ale musíte to napsat tak abych to tam našla (myslím jako skratky, jak se tam píší, apod..), díky za pomoc..

Nejlepší odpověď
mosoj

Není z toho třeba dělat vědu. Chybí ale nejpodstatnější věc, kolik platíte za 1 kWh vašemu poskytovateli elektřiny a zda to jsou kamna jako přímotop nebo jsou připojena na nízkou sazbu přes HDM spinač.

Vyjdu z cen co platím já .

Cena 1 kWh běžné 5,21 Kč
v nízké sazbě 1,90 Kč
Kamna mají příkon 2 kWh, spotřebují tedy za jednu hodinu skutečného odběru 2 kWh elektřiny.

1. V normální sazbě to dělá 2 × 5,21 = 10,42 kč za jednu hodinu skutečného provozu !!!
Pokud by to bylo tak jak píšete 24 hod tak to dělá 24 × 10,42= 250,08 Kč za 1 den !

2. V nízké sazbě by to bylo 2× 1,90 = 3,8 Kč za 1 hod. provozu.
Za 24 hod by to bylo 3,8 × 24 = 91,20 Kč za 1 den. To je ale jenom teoretická výše, neboť nízká sazba je poskytována max. 8 hod za den !!!

Proto dělám tu kalkulaci na hodinu. Pak si stačí vynásobit jenom počtem hodin skutečného odběru.

V konečném vyučtování se platí ještě paušální pevná částka za měsíc, kterou jste ale platila stejně.

Další odpovědi
tom004

Ve smlouvě musí být uvedena cena za 1kW/hod. ve vysoké i nízké sazbě.Pomocí kalkulačky v odkazu si spočítáš,kolik budeš platit.Spočítaná cena bude přibližná.

http://www.ce­nyenergie.cz/e­lektrina/clan­ky/sazby-d25d-a-d26d-ohrev-vody-a-akumulacni-kamna.aspx

Hykam

To ovlivňuje mnoho faktorů, kamna sice budou puštěná 24 hod/den ale po celou dobu nebudou topit, jsou zcela jistě ovládaná termostatem, tudíž záleží např. jaká bude zima venku, jak často se bude větrat.
Kamna mohou topit celkově za den třeba jen 4 hod ale taky klidně 20 hodin.
Kupte si měřič spotřeby, dnes už nejsou nijak drahé a zapojte kamna přes tento měřič a budete mít představu o přibližné spotřebě a z toho se již dá vypočítat přibližná suma kterou budete platit.

suaeda

Možná pomůže cenový kalkulátor, který je na stránkách Energetického regulačního úřadu:
http://kalkula­tor.eru.cz/