predpoklad

Kolik stojjí 1 kWh elektřiny?

Našel jsem že průměrná cena je 3,7 kč, ale potom nějaké nabídky kde bylo kolem 1,30 kč tak nevím

Nejlepší odpověď
autacek

Jedna věc je cena silové elektřiny, druhá je cena distribuce a ostatních složek. Tyto musíš všechny sečíst a dostaneš požadovanou cenu. V nabídkách, které zmiňuješ, se často píše jen o té silové ceně, protože ta se dá změnit dle dodavatele, ostatní poplatky jsou víceméně dané.

Další odpovědi
dudu

Včera jsme obdrželi vyúčtování za posledních 12 měsíců a obsahuje tyto ceny:
Stálý plat: 174,09 Kč/měsíc; VT 3,80 Kč/kWh; NT 1,62 Kč/kWh.

tatanka

Záleží na výši odběru a také na dodavateli. Čím menší odběr, tím vyšší cena plus pronájem elektroměru atd.

mosoj

3,60 Kč zlaté voči. To je tak cena bez daně a bez paušálních poplatků za jistič a bez stále platby za měsíc.

Na otázku nelze zodpovědně odpovědět, bez hlubších znalostí podmínek konkrétního odběratele. Průměr je k ničemu.

Emefej

Nedá se jednoduše odpovědět, záleží to na mnoha okolnostech. My platíme ve VT 3,74 Kč/kWh, v NT 1,45 Kč/kWh + stála platba 189 Kč/měs.

Lamalam

Průměrná cena je cca 3,62 Kč/kWh.