vanad

Výpočet spotřeby elektřiny pro bojler

Jak se dá spočítat kolik spotřebuji elektřiny (kwh) za rok, když vím, že roční spotřeba TUV bude cca 22m3 (odebíraná průběžně každý den), bojler 80L a jeho příkon asi 2000W?

Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
tom004

Nedá.Dá se jedině odhadnout,a ten odhad bude mít pouze hodnotu informace.

Další odpovědi
Hlada

1 kWs = 0,23884 kcal
1 kcal je energie potřebná k ohřátí 1 kg vody o 1°C
Jednoduše si spočítáte energii v potřebnou k ohřátí vody za rok, převedete na kWh a výsledek vynásobíte účinností bojleru, kterou najdete v technických parametrech.
Jinak doporučuju bojleru se pokud možno vyhnout, pokud ho nebudete kombinovaně ohřívat sluncem nebo levnějším topením. 80l ohřátých jednou za den nestačí ani pro dva lidi, pokud nejsou profesionální otužilci. Snažte se vyřešit ohřev TUV průtokově.

Ivoman

Spočítat se to dá, ale jen plus mínus. Podle mého výpočtu bych počítal s roční spotřebou cca 700kwh (plus mínus 20kwh).

elpha

Nechte si nainstalovat podružné měření a budete znát spotřebu přesně.

http://www.elek­trikar-praha.eu