radaka

Kolik je cca spotřeba kWh na vytápění na rok? V bytě 3kk – 60m v zatepleném paneláku nebo novostavbě?

Obýván – cca 2 osoby pracující mimo domov nebo rodina dospělí + 1–2 starší děti. Dálkové topení, snaha o šetření – rychlé větrání, nepřetápí se. V ložnici topení na 0 nebo 1, dětský pokoj se vytápí cca 2h denně, obývák na stupeň 3 večer. Přes den vše na minimum. Měření je centrálně, nikoliv na jednotlivých radiátorech. Bydlíme zda nově a spotřeba se mi zdá neúměrně vysoká. Proto ta otázka. Děkuji.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

U dálkového vytápění neplatíš jen to co protopíš, platíš i to co protopí sousedé a ztráty, a rozpočítání plateb a plno dalších blbostí, takže pokud bys netopila vůbec, stejně budeš platit určité vysoké %:-(((

Další odpovědi
Agneta

Odhaduji 5 000 kwh maximálně, spíš jen 2500 podle toho, jak uvádíš:D