dust8

Dokonalost není přirozená?

Nejlepší odpověď
annas

Pamatuji si jeden citát,. který se přisuzuje různým autorům, např. M. Buonarrotimu v renesanci. Znění jiných se liší.

Dkonalost se skládá ze samých maličkostí, ale sama dokonalost není maličkost"

Myslím si, že dokonalost je částečně vrozená, jak tvrdí filosofové, člověk se rodí s určitými idejemi, které jsou dané a priori, , ale zda se plně vyvinou, záleží na výchově a sociálním prostředí.

Člověk se přece narodí jako tzv. tabula rasa ´čistá nepopsaná deska, na níž zapisuje své zkušenosti.

Poznává daná pravidla společnosti, některá uznává, jiná ignoruje. Ale touha po dokonalost, perfekltnosti člověka často deprimuje,, protože může vést k tomu, že si člověk nedůvěřuje v tom, že něco udělal správně, ale mohlo to být ještě lepší. Někdy jsou tito jedinci puntičkáři.

Představuji si herce Oldřicha Nového, který působil noblesně, tedy dokonale v oblasti vystupování, do něhož zapojoval i vtip.

Dokonalého člověka dělají tedy maličkosti. Třeba mít radost, že se něco podaří i jinému. nekritizovat ho atd.

Ale snaha dosáhnout toho, aby jedinec byl vždy perfektní,, škodí. Člověk by s měl brát takový, jaký je., jinak se může dostat do stresu.

Myslím si, že dokonalost neexistuje. Třeba jedinec, který je podle názoru jiných krásný, tedy oplývá vnější krásou, chybí mu krása vnitřní, která je mnohem důležitější.

O dokonalosti se mluví ve Starém i Novém zákoně, žít podle vzoru Boha a jeho syna Krista.

Další odpovědi
Rokio

Dokonalost je přirozená pouze u některých subjektů, mezi které patří kupříkladu příroda, vesmír a koule.

Člověk ale není dokonalý a nikdy být nemůže, a proto jakékoliv usilování o dokonalost u lidí je pošetilé.

Kepler

Asi ne, příroda dokonalé věci zpravidla nevytváří. Ale jsou výjimky, třeba kapalina ve stavu beztíže vytvoří po ustálení dokonalou kouli.

marci1

V důsledku nedokonalosti světa jsme všichni nedokonalí. Svět není dokonalý, ale prozatím existuje. Dokonalost není přirozená, nikdo není dokonalý. Kdybychom byli dokonalí, to by byla na světě nuda. 🙂

zjentek

Kromě Emmy Stone. Ta je i přirozená. (;