Gestas

Dokdy bylo nutno vyměnit staré zlínské SPZ za nové?

Dokdy bylo nutno vyměnit staré zlínské SPZ, začínající písmeny GT, za nové, začínající ZL?

Nejlepší odpověď
annas

"Státní poznávací značky (SPZ) motorových vozidel v České republice v současném provedení jsou vydávány podle zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích (od 1. července 2001) a jejich podoba je předepsaná vyhláškou č. 343/2014 Sb., o registraci vozidel (od 1. ledna 2015).

Současně na starších vozidlech zůstávají i státní poznávací značky původního československého provedení a obsahu

Přehled státních poznávacích značek, na které nyní narazíte momentálně asi nejčastěji v křížovkách. Dnes je však nahradily registrační značky "

https://www.ban­kovnikod.cz/spz-statni-poznavaci-znacky/

Takže starší značky dožívají se staršími OA. První zlínská ZL 00–01 (O86), tehdy natáčená i do reportáže Československou televizí, dokonce se objevovala v r. 20014.

Nečetla jsem dodatek k otázce. Omlouvám se.

Po roce 1989 došlo k několika menším změnám.

V souvislosti s přejmenováním Gottwaldova zpět na Zlín byla pro tento okres zavedena nová série ZL a SPZ sérií GV a GT postupně vyměněny bylo to v letech 1990 – 1992.

https://www.k-report.net/dis­kuse/archiv2014/543­42/122803-archiv-27.html

Další odpovědi
kodl67

SPZ sérií GV a GT už neexistují.Po změně jména Gottwaldov na Zlín se začalo s jejich postupnou výměnou za série ZL.

Zdroj: http://www.fe­udal.cz/spz/html­/1960-2002.htm

Edison

SPZ ani RZ NEMAJÍ omezenou dobu platnosti a není tedy nutná jejich výměna. Odpadají tedy dožitím. V případě převodu pak dostanete RZ podle aktuálního znění vyhlášky.