Avatar uživatele
Standa Macík

Dokážeme svým vědomím ovládat realitu?

Dobrý den,

jak říká například pan prof. Jan Rak, tak svým vědomím můžeme ovládat realitu, má o tom spoustu přednášek, realitu si vlastně utváříme sami, kvantové experimenty prokázaly, že mezi pozorovatelem a pozorovaným je spojení, že je to jedno a totéž, že pozorovatel ovlivňuje realitu. Podle mě má pan Rak pravdu, když si o tom něco zjistíte, tak podle mě dosopějete ke stejnému závěru. Může se to zdát divné, ale tak Galileovy názory byly také zprvu odmítány a pak se ukázalo, že měl pravdu, takže nechápu, proč někteří pana prof. Raka kritisují. Zajímají mě vaše názory.

Standa Macík

Zajímavá 0 před 527 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Netuším, proč se ptáš na něco, když o odpovědi jsi už přesvědčen. Nechápu ani, k čemu ti odpověď na tito otázku bude dobrá, či jak může pomoci někomu jinému.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
df

Jako možné to asi je. Biblické texty jsou plné těchto zázraků.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Nevím, kdo je profesor Rak. Neslyšel jsem jeho přednášky, možná udělám. Každý může mít určité názory, ale mají omezenou platnost. Já svým vědomím, myšlenkami, mohu ovlivit třeba to, co si dám k jídlu, co si přečtu, ale nemohu ovlivnit tažená čísla ve Sportce, tedy náhodné jevy a jiné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
magorvkleci

Objektivní realitu nedokážeme svým vědomím nijak ovládat. Naše vnímání reality ovšem našemu vědomí podléhá. To jsou ale dvě různé věci.
Mapa není území (A.H.S. Korzybski)
O čem nelze mluvit, o tom se musí mlčet. (L.Wittgenstein)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Na psychologické, duševní, úrovni jistě, na tom není ani nic těžkého, je to o tom, že co vysíláš, to taky sklízíš. Promiň, nic si o tom „zjišťovat“ nebudu, nepotřebuju si „zjišťovat“ něco o tom, co „zná“ každý pes, či kočka. 🙂

Že Tys „objevil Ameriku“ Ti ze srdce přeju, ovšem je to, trošku, dětinské a úsměvné. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Standa Macík

Filip84: Vy jste mě ale nepochopil, protože my svým vědomím dokázeme realitu měnit, i tu hmotnou, třeba když dostaneme dopis, tak si řekneme, že to bude jistě něco špatného, a to je právě ten okamžik, kdy svým vědomím z toho to špatné uděláme, viz závěry kvantové fyziky a přednášky pana prof. Raka.

Avatar uživatele
Standa Macík

Drape, pouze mě zajímají názory zdejších uživatelů, nevidím na tom nic špatného, pokud se vám to nelíbí, můžete moji otázku ignorovat. Děkuji za pochopení.

Nový příspěvek