Kelt

Dokázali byste se zbavit poloviny všech věcí, které máte?

Nemyslím jenom oblečení a dalších hmotných věcí, které máte, ale i fotek, filmů, souborů na PC a taky poloviny zkušeností a myšlenek. Mohli byste si vybrat, co si ponecháte. Rozhodnutí by bylo na vás. Bylo by to pro vás těžké rozhodování, nebo byste okamžitě věděli, čeho se zbavit, co už nikdy nebudete potřebovat. Nebo se řídíte heslem. Na nic mi to není, ale možná, že se to jednou bude hodit. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Emefej

Dlouho jsem si myslel, že to nedokážu. Po povodni v roce 2002 už si to nemyslím. Přišli jsem o více než pouhou polovinu věcí.

Další odpovědi
gecco

Nejdřív bych se – při potřebě něčeho takového, zbavil poloviny inteligence…
Tím bych se dostal někam mírně nad lehkou retardaci – a ten zbytek už by šel „sám“…
😉

led

Z pocitového hľadiska by som sa tomu bránila. Ale život nás niekedy postaví pred situáciu, kedy sa musíme zbaviť aj radostí minulosti.
Veď si len zoberte sťahovanie do nového bývania, to rozhodovanie, čo so sebou, čo zachovať a čo vyhodiť.
Neviem, čo to je, k čomu to je, čo s tým, ale čo keď niekedy…

yuko

Veci ano. Vzpominky, myslenky, sny mi nikdo nevezme. O fotky, v jakekoliv podobe bych prijit nechtela.

zjentek

Jo, dokázali, mně vždycky úplně všeho zbaví nová přítelka/partnerka. To je úplně fuk, co jsem se kdy v životě naučil a kde. Vždy s novým vztahem MUSÍM:

  1. nešířit vzpomínky a zkušenosti z etapy „bez ní“

Gecco, chápu to správně, že´s ve svý odpovědi mluvil o rozvodu?

  1. zlikvidovat fotografie, vzpomínky a data globálně
  2. zlikvidovat veškeré hmotné statky, mající citový, duchovní, či jakýkoli podobný význam, vyjma materiálního, z dob „před ní“
  3. zapomeniut, kdo jsem a začít jako dítě od momentu našeho setkání

No, když se pak v závěru ukáže, že i toto je pro nový vztah málo, zbavím se já jí a to je logicky ten moment, kdy jsem se zas zbavil poloviny svýho života- všech věcí, který mám znova tvrdě nabitý od jejího nástupu. A tak furt dokola.

Takže, mně bude snad sto a já už bych taky chtěl v klidu zestárnout, ale já nemůžu, prostě nemůžu!

Na druhou stranu si umím představit, jak někdo úplně jinak založenej, kdo má prakticky „jediný život“, se v něm s velkými emocemi loučí s čímkoliv, co během doby jeho trvání jakkoli nabyl … ;)

Tw!st

Pokud by to bylo poloviny majetku, tak je to spekulativní. Přijít ale o polovinu končetin (o ruku a nohu) pak o jedno oko, o jedno varle, o jednu plíci, ledvinu. To asi ne.

Nuk nuk

Co se týče těch osobních hmotných věcí, tak bych se nejméně poloviny zbavit nejen dokázala, ale i potřebovala. Někdy mám spíš problém s technickou stránkou toho zbavování, zvláště tam, kde se jedná o věci, které já nepotřebuji, ale do popelnice je jich ještě škoda.

Fotky, předměty spojené s nějakými lidmi a vzpomínkami, suvenýry a takový ten duševní majetek, ta mby to asi bylo trochu horší, ale pár takových věcí jsem už v životě vyhodila sama, aniž by mě k tomu něco nutilo, On k těm fotkám a spol člověk nemá až takový intezivní citový vztah, jak se zdá.

Některýhc myšlenek bych se snad zbavila i ráda, jen nevím, jestli by to vyšlo na polovinu.

Zkušeností bych se dobrovolně zbavit nedokázala.

Drap

Zase otázka co by kdyby. Nikdo nedokáže dát přesnou odpověď. Vše jsou to jen spekulace. Samozřejmě, některých věcí by se dokázal zbavit okamžitě, jiných zase nerad. Hodnotit nelze zkušenosti a myšlenky. Nejsou to jednotlivé části, ale vše je vzájemně propojeno. Pokud bys ztratil nějakou zkušenost, ovlivnilo by to jak myšlení tak jiné zkušenosti.
Když jsem přečetl otázku, čeho se zbavit, tak jako první mně napadla manželka!

dudu

Loni jsme se po 43 létech stěhovali ze tří do dvoupokojového bytu. Byli jsme nuceni zredukovat veškerý inventář. Též já jsem zhubl téměř deset kilo. Od té doby se díky bohu vše „usadilo“. Nebyla to však žádná legrací o čemž svědčí i fakt, že stres mně rozhodil imunitu a v obratem napadl herpes. Již nikdy více.

ivzez

Poloviny všech věcí ne, jenom hmotných a některých souborů v PC.
Celkově možná i více než poloviny.
Ale fotky, myšlenky, pocity a zkušenosti bych si nechala všechny.

Altair-AC

definuj polovinu

zjentek

Drape, já to dokážu, bez spekulací, na to vem jed ;)

zjentek

…sem to tam kua ňák blbě doplnil…

gecco

Zjentku – ne ne, rozvod je ´jednodušší´ – ten tě zbaví takřka všeho a velice elegantně…
😉