luky.1986

Je možné, že sestra u zubaře něco špatně namíchala, když mám s dočasnou zubní plombou nepříjemnou pachuť v ústech?

Dostal jsem dočasnou plombu na utrženou stoličku, po které mám strašnou pachuť v ústech a pachuť, když polykám sliny… nevim, jak popsat tu pachuť na jazyku a v ústech. Je tohle normální? Za deset dní mám jít na pokračování zákroku a nevim, jestli s tím dokážu vydržet… Je možné, že ji zubař nějak špatně namíchal??

Původní neotázka
dočasná zubní plomba a pachuť v ústech

tak díky, ulevilo se mi:-)

Nejlepší odpověď
Drap

Možné to je, ale téměř nepravděpodobné. Neni to nic nezvyklého, pachuť během 2–3 dnů zmizí.

Další odpovědi
da ny

Je velmi nepravděpodobné, že by sestřička provizorium špatně namíchala
(některé je v tubě, nic se nemíchá, např. Provimat)..
Pár dní můžete po jaždé provizorní výplni cítit pachuť. Součástí výplní bývá oxid zinečnatý, někdy eugenol).
https://is.mu­ni.cz/el/1411/­podzim2012/ZLPR­0131c/Provizor­ni_vyplnove_ma­terialy.pdf
Pokud Vám lékař čistil kanálky v devitalizovaném zubu… Můžete mít pachuť ještě i po čištění (dezinfekční vložce).
Je to naprosto normální věc.
🙂

Lamalam

To je normální, po většině zubních zákroků bývá pachuť v ústech.