Avatar uživatele
Ma-dzo

Dobrý večer.Potřebuji poradit ohledně popelu mé zesnulé prababičky.Popel si po kremaci odvezl vzdálený příbuzný.

Dobrý večer.Potřebuji poradit ohledně popelu mé zesnulé prababičky.Popel si po kremaci odvezl vzdálený příbuzný.Mamka a já by jsme chtěly mít prababičku na hřbitově v místě našeho bydliště.Máme nějakou naději když se s pánem nebudeme moci nějak rozumě domluvit???Pro mojí mamku a mne to mnoho znamená!!!!!! Děkuji za radu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pájo před 4159 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Pokud zesnulá za svého života písemně neprojevila své přání, kde chce spočinout, je to jen a jen na dohodě. Pakliže to písemně projevila, nutno jí vyhovět. Řekněte vzdálenému příbuznému, ať vám ukáže písemný doklad, kde chce být prababička uložená. Když ho nebude mít, můžete si popel odvézt vy, ale předpokládá se nějaká rozumná domluva a ne, že z toho bude únos
Doplňuji:
Ad Hansi: výroku rozumím, jen jsem chtěla něco poradit, vždyť zemřelý člověk není žádný panďulák od člověče nezlob se, aby ho pokaždé vyhrál někdo jiný

Upravil/a: pusinka50

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Popel zesnulého se zpravidla vydává osobě, která obřad, kremaci, urnu atd. vypravovala, objednala a hradila. Staří lidé většinou mají „své“ záležitosti ohledně skonu a posledních věcí i pozůstalosti, tak jako i uložení ostatků nebo popelu předem uváženě rozhodnuté, ošetřené a domluvené s pověřenou osobou. Pokud příbuzný jednal tak jak jednal, konal s největší pravděpodobností na pokyn zesnulé. Kdy ste naposled mluvily s prababičkou aby jste si byly jisté, že vaše přání, bylo i přáním zesnulé?

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pusinko50
Si tacuisses, philosophus mansisses

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek