sved

Dobrý den.Rád bych věděl,kdo poprvé přišel s nápadem rychlovarné konvice.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Určitě jste slyšeli, že předchůdcem rychlovarných konvic byla spirála na vaření vody, která patřila k pravidelnému a poměrně nebezpečnému vybavení všech, kdo vyráželi kempovat do přírody. Skutečného předchůdce rychlovarné konvice ale musíme hledat někde na začátku 20. století, kdy pro společnost AEG designér Petr Behrens navrhoval moderní elektrospotřebiče, a mezi nimi v roce 1908 i elektrickou konvici. Jeho objemné kovové konvice byly hranatého, později válcovitého a oblého tvaru s klidným velkým držadlem (nepřipomíná vám to tvary současných rychlovarných konvic?). Behrens tak vytvářel nové povědomí o moderních elektrospotřebičích a jejich uplatnění v domácnostech

Zdroj: http://www.rady-testy.cz/moderni-rychlovarne-konvice-ohrivaji-vodu-na-miru

Další odpovědi
Balu103

Osobne si myslím, že rýchlovarná kanvica je spojenie nápadu varnej špirály, ako bolo už povedané, a starého ruského samovaru, čo je samo o sebe v podstate tiež rýchlovarná kanvica, a už stovky rokov používaného ruského samovaru, čo je v princípe tiež rýchlovarná kanvica, a určite som videl aj samovar s elektrickým ohrevom dlhé roky pred príchodom kanvíc na bežný trh.